Średniowieczne zabytki zabezpieczone u „poszukiwacza skarbów” – ponad 400 obiektów

10
średniowieczne żelazne zabytki groty topory
Imponująca ilość średniowiecznych zabytków przejętych przez służby fot. KPP Wadowice

Akcja „Pandora” – ogromny zbiór ponad 400 przedmiotów o charakterze zabytkowym w tym zabytki archeologiczne jak m.in. średniowieczne uzbrojenie i oporządzenie jeździeckie, zabezpieczyli kryminalni u kolekcjonera.

Podobnie jak od wielu lat w wielu krajach na całym świecie odbywa się obecnie akcja Interpolu o kryptonimie „Pandora”. Wymierzona jest ona głównie w handel i nielegalny obrót przedmiotami zabytkowymi. W ostatnim czasie zmorzyły się interwencje służb również w naszym kraju, policja ma się jednak tym razem czym pochwalić. Przykładem może być właśnie zatrzymany 40-letni mężczyzna, o którym informacje funkcjonariusze pozyskali już jakiś czas temu.

Policjanci z Andrychowa wspólnie z funkcjonariuszami z Krakowa, zabezpieczyli kolekcję która miała pochodzić z zakupów na bazarach, w internecie oraz przede wszystkim z nielegalnych poszukiwań z wykrywaczem metali na terenie całego kraju.

Średniowieczne groty tulejowe – dokładnie takie same jak znajdujemy w trakcie badań pola Bitwy pod Grunwaldem. Topory, ostrogi, broń białą, podkowy, przęśliki, klucze, ozdoby, monety, ciężarki oraz dodatkowo ołowiane pociski z okresu powstania i I wojny światowej, guziki, medale, wojskowe bączki od czapek, okopową pałkę? i wiele więcej. Lista jest naprawdę długa i imponująca, bo w sumie zabezpieczono ponad 400 różnego typu artefaktów. Jak podała policja były one ukryte w kartonach w różnych częściach domu, z czego większość na strychu.

Mężczyzna odpowie za złamanie ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. W tym za nielegalne poszukiwania zabytków bez zezwolenia WKZ.

Jeśli jesteście ciekawi jak takie pozwolenie zdobyć zapraszam Was na mój film w serwisie YouTube gdzie omawiam ten temat. Jeśli jesteście zainteresowani jak wyglądają takie poszukiwania z wykrywaczem to również zapraszam was serdecznie na kanał YouTube ‚Zwiadowca Historii’.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza dla siebie? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych

10 KOMENTARZE

  1. akcje znanego policjanta pana adama g wychodzą na allegro oto mój rewolwer zatrzymany przez policję i próba handlu na serwisie 9154546593 numer broni 43377 broń była zdeponowana w clk warszawa są mocne dowody że broń z clk wychodzi na rynek jako przerobiona na czarno prochowce numer aukcji 9412285086 poważna sprawa do wyjaśnienia przez prokuratora,

    • Złóż zawiadomienie na policję, do prokuratury o popełnieniu przestępstwa. Niech chociaż trochę papierologii przerobią. W Polsce nie da się normalnie żyć, jak za kacapów, dajcie człowieka, a paragraf dopasujemy.

  2. Brawo . ! Coś pięknego namierzyć kolekcjonera który pewnie połowę życia poświęcił na poszukiwania za WŁAANE PIENIADZE I CZAS! A może jednak nasza władza miłościwie nam panującą od 30 lat puknie się w swój pusty sagan- każdy z osobna i dojdzie do wniosku że skoro chcą zabytki w muzeach a ruszyć dupy nikomu się nie chce w pole czy wodę to warto jak w Anglii uchwalić ustawę o pierwokupie przez państwo ?? Żyjemy w kraju kierowanym przez debili.

  3. Ochrona zabytków? Skoro tak cała administracja państwowa pod której kuratelą znajdują się niszczejące zamki w Bochotnicy, Bystrzycy, w Janowcu powinna siedzieć. Prawo równe dla wszystkich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię