Na mrożące krew w żyłach znalezisko natknęli się przypadkowo eksploratorzy prowadzący badania terenowe w lesie przy miejscowości Gudzisz koło Chwarszczan w województwie zachodniopomorskim. Na samej powierzchni leśnego runa leży szkielet niezidentyfikowanej osoby!

Nie zawsze odkrycia których historię przychodzi nam przekazać są tymi z pogodnym kontekstem, są też takie momenty gdy znajdujemy coś czego nikomu byśmy nie życzyli i mimo wszystko należy zachować zimną krew i właściwie postąpić.

„Co zrobić w takiej sytuacji w jakiej my znaleźliśmy się w zeszłą sobotę? Więc było to tak. W sobotę 17 kwietnia podczas rekonesansu i przygotowań do wycinki chaszczy na jednej z wielu działek, na których będziemy prowadzili poszukiwania od maja natrafiliśmy na makabryczne odkrycie. Po 20 minutach od wejścia na łąkę pomiędzy rzeką, a drogą znaleźliśmy ludzkie szczątki (miejscowość Gudzisz koło Chwarszczan). Początkowo myśleliśmy, że szkielet pochodzi z okresu II W. Światowej, ale szybko z błędu wyprowadził nas antropolog dr Andrzej Ossowski z Instytutu Medycyny Sądowej w Szczecinie, któremu wysłaliśmy zdjęcia szczątków.” – można przeczytać w komunikacie Stowarzyszenia Templum

Antropolog który pomógł w konsultacji stwierdził – „że zwłoki są zbyt świeże” i polecił natychmiast zawiadomić o tym znalezisku najbliższą komendę policji. Po niedługim czasie na miejscu zjawili się funkcjonariusze którzy odpowiednio zabezpieczyli to smutne odkrycie. Na ten moment nie udało się zidentyfikować zmarłej osoby.

Szczątki niezidentyfikowanej osoby

„Na ten moment nie posiadamy żadnych konkretnych informacji mogących pomóc w identyfikacji tożsamości odkrytej osoby. Zgłaszając to szokujące znalezisko policji, dowiedziałem się że w okolicy doszło do zaginięcia przynajmniej dwóch starszych osób.” – powiedział nam Dariusz de Lorm, z Stowarzyszenia Templum

Oczywiście jest to bardzo smutna wiadomość, jednak z drugiej strony mamy nadzieję, że zmarły zostanie godnie pochowany i być może uda się poinformować rodzinę o losie zaginionego krewnego, którego wciąż poszukują.

Teren gdzie doszło do znaleziska

Może to właśnie komuś z Was uda się pomóc w ustaleniu personaliów tej osoby – znalezionej w Gudziszu koło Chwarszczan(woj. zachodniopomorskie)? – Jeśli możecie mieć takie informacje to koniecznie zgłoście się do odpowiednich służb.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię