Poszukiwali z wykrywaczem – policja zabezpieczyła u nich amunicję i niewybuchy

0
Przedmioty zarekwirowane w wyniku przeszukania samochodu i miejsca zamieszkania 35-latka fot. policja.gov.pl

W trakcie rutynowej kontroli policyjnej, policjanci zauważyli w aucie wykrywacze metali. Postanowili przeszukać pojazd i znaleźli niewybuchy z okresu II Wojny Światowej. Dodatkowo w miejscu zamieszkania jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli jeszcze więcej przedmiotów kolekcjonerskich gromadzonych przez amatorów niewybuchów. Teraz 35-latkowi może grozić nawet kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

5 sztuk naboi wielkokalibrowych, granat moździerzowy, 98 sztuk naboi pistoletowych kal. 7,62 mm, pocisk odłamkowo – zapalający kal. 30 mm, 2 sztuki niewybuchów pocisków przeciwpancernych kal. 37 mm z zapalnikami dennymi i smugaczami, niewybuch pocisku odłamkowego al. 23 mm z zapalnikiem głowicowym, dwie sztuki granatów typu F1, zapalnik głowicowy typu RGM z detonatorem zabezpieczyli w Markach na terenie prywatnej posesji funkcjonariusze z komisariatu w Kobyłce. Mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 35-lat. Jeden z nich został przesłuchany, drugi Piotr Ch. usłyszał zarzuty posiadania bez zezwolenia broni i amunicji oraz gromadzenia substancji lub przyrządów wybuchowych mogących sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia w wielkich rozmiarach.

Funkcjonariusze z komisariatu w Kobyłce pełniąc służbę patrolową na terenie miasta zwrócili uwagę na osobowego forda, który wyjeżdżał z tzw. „piasków” przy ul. Dworkowej. Samochodem podróżowało dwóch mężczyzn. Policjanci zatrzymali do kontroli samochód, podczas której zwrócili uwagę na wykrywacze metalu jakie posiadali mężczyźni. Ci rozpytani na tę okoliczność oświadczyli, że szukali monet i kilka udało się im znaleźć. Funkcjonariusze postanowi jednak szczegółowo sprawdzić pojazd. W bagażniku ujawnili niewybuchy pochodzące z okresu II Wojny Światowej. Wówczas jeden z mężczyzn przyznał się, że zostały one przez niego wykopane z ziemi i że od dłuższego czasu zbiera i kolekcjonuje broń i amunicję pochodząca z czasów wojny.

Niewybuchy znalezione w samochodzie zatrzymanych fot. policja.gov.pl

Policjanci w pierwszej kolejności zabezpieczyli pojazd i powiadomili o tym służby wojskowe zajmujące się materiałami wybuchowymi. Udali się również do Marek do miejsc zamieszkania obu mężczyzn, u jednego z nich w pomieszczeniu gospodarczym ujawnili spory arsenał amunicji, pocisków przeciwpancernych i bojowych. Funkcjonariusze i saperzy zabezpieczyli 5 sztuk naboi wielkokalibrowych, granat moździerzowy, 98 sztuk naboi pistoletowych kal. 7,62 mm, pocisk odłamkowo – zapalający kal. 30 mm, 2 sztuki niewybuchów pocisków przeciwpancernych kal. 37 mm z zapalnikami dennymi i smugaczami, niewybuch pocisku odłamkowego al. 23 mm z zapalnikiem głowicowym, dwie sztuki granatów typu F1, zapalnik głowicowy typu RGM z detonatorem.

Kolekcja ujawniona w wyniku przeszukania miejsca zamieszkania 35-latka fot. policja.gov.pl
Kolekcja ujawniona w wyniku przeszukania miejsca zamieszkania 35-latka fot. policja.gov.pl
Kolekcja ujawniona w wyniku przeszukania miejsca zamieszkania 35-latka fot. policja.gov.pl

Policjanci przesłuchali obu mężczyzn, jeden z nich Piotr Ch. usłyszał zarzuty posiadania bez zezwolenia broni i amunicji oraz gromadzenia substancji lub przyrządów wybuchowych mogących sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia w wielkich rozmiarach. Teraz 35-latkowi może grozić kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Kolejne przedmioty ujawnione wyniku przeszukania miejsca zamieszkania 35-latka fot. policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.