Współpraca i o nas!

„Zwiadowca Historii” istnieje od 2013 roku, bardzo szybko z kanału YouTube stał się najpopularniejszą stroną FB poświęconą szeroko pojętej eksploracji i archeologii w rodzimym internecie. Obecnie jest to już największa strona WWW o tej tematyce, jak i tematach historycznych, naukowych oraz ciekawostkach i innym bardzo interesującym contencie.

Zdjęcie.. od którego rozpocząłem projekt Zwiadowca Historii.

Miesięcznie zasięgi na samym FB (ponad 65 tys. polubień) wahają się od 150 000 – 1 500 000 osób. Blog zwiadowcahistorii.pl to od 180 000 unikalnych odwiedzających w górę, dodatkowo jak wspomniałem posiadam kanał YT, prężnie rozwijające się konto na Instagramie, oraz bardzo wysoko plasujące się konto na znanym portalu wykop.pl zrzeszającym miliony użytkowników i listę wołania do znalezisk. Dodatkowo posiadamy konto na twitterze i w innych popularnych mediach społecznościowych. Administrujemy własne grupy tematyczne, zrzeszające wielu pasjonatów.

Istnieje też możliwość założenia konta reklamowego partnerowi w celu monitorowania kampanii.

Zainteresowania moich czytelników to m.in.:

– eksploracja, poszukiwanie skarbów, detektorystyka

– archeologia, skarby

– podróże, turystyka

– kolekcjonerstwo, konserwacja i czyszczenie zabytków oraz znalezisk, numizmatyka

– informacje współczesne, ciekawostki, zabytki i antyki

– prawo dotyczące szeroko pojętej detektorystyki – poszukiwaczy, kolekcjonerstwa i muzealnictwa

– historia antyczna, historia Polski, historia współczesna, I i II Wojna Światowa, śdredniowiecze

– opuszczone zabytki, urbex

– nauka

Jeśli interesuje Cię reklama na stronach ‘Zwiadowca Historii’, potrzebujesz patronatu medialnego, nagłośnienia swojego wydarzenia lub publikację, koniecznie napisz do nas na: kontakt@zwiadowcahistorii.pl lub zadzwoń pod numer 690 685 688 – gwarantujemy pełne zaangażowanie i konkretne wyniki! (cennik u dołu).

Marszałek Województwa WarmińskoMazurskiego wręcza nagrodę, za przekazane do Muzeum Bitwy pod Grunwaldem artefaktów, które trafią na przyszłą wystawę.

Uczestniczyliśmy już w szeregu medialnych wydarzeń jak i w wielu z nich byliśmy inicjatorami:

– m.in. badania archeologiczne na;

 • obozie koncentracyjnym KL Plaszow w Krakowie
 • badania pola Bitwy pod Legnicą z 1241 roku, oraz patronat medialny
 • badania pola Bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku
 • prowadziłem nadzór saperski w poszukiwaniu tzw. „Złotego Pociągu”
 • badania na Twierdzy Srebrna Góra
 • badania rynku w Bochni
 • badania przy odkrytej „Bramie Solnej” w Krakowie
 • poszukiwania we wsi Jaśliska z programem „Było, nie minęło…” Adama Sikorskiego
 • poszukiwania sztandaru OSP w Łodygowicach z w/w ekipą telewizyjną
 • dwukrotnie patronat medialny i udział w międzynarodowych poszukiwaniach na terenie Anglii
 • patronat medialny i udział w międzynarodowych poszukiwaniach na terenie Holandii
 • patronat medialny i udział w poszukiwaniach na Chryszczatej i Manyłowej w Bieszczadach, wspólnie z Stowarzyszeniem Eksploracyjno-Historycznym „Galicja”, którego jestem członkiem
 • dodatkowo odkrycie nieznanego stanowiska archeologicznego (cmentarzysko Słowiańskie) pod Krakowem i udział w badaniach na nim
 • oraz wiele innych patronatów medialnych wydawanych książek i imprez tematycznych prowadzonych w kraju oraz zagranicą
 • współorganizacja wystawy militarno-historycznej na zamku Tenczyn, Smoleń czy rynku w Jaśle
 • wywiady dla radia i telewizji, blisko 300 napisanych artykułów w tym kilka na łamach gazet tematycznych tj. Odkrywca, Archeologia Żywa
Wywiad w Radio Kraków na temat „poszukiwań skarbów”

Jeśli jesteście więc zainteresowani współpracą, reklamą, promocją, patronatem medialnym, wystawą, udziałem w Waszej imprezie, korzystaniem z materiałów tj. zdjęcia i filmy czy opracowania, lub też innym rodzajem współpracy to serdecznie zapraszam do kontaktu na: kontakt@zwiadowcahistorii.pl lub pod numerem telefonicznym 690 685 688

NASZA OFERTA REKLAMOWA I CENNIK

Przedstawiamy możliwe świadczenia reklamowe.

W każdym przypadku – w ramach przedstawionych poniżej cen reklam – zależnie od preferencji klienta dobieramy odpowiednie dodatkowe świadczenia promujące, w ten sposób, by reklama naturalnie dotarła do możliwie jak największego grona odbiorców.

Takim dodatkiem do reklamy jest np. przeprowadzenie konkursu, testy produktu i gwarancja recenzji publikacji (bez gwarancji wydźwięku – opinie są niezależne), możliwość przeprowadzenia wywiadu, publikacja fragmentu książki lub promocyjnego filmu, realizowanie wątków tematycznych, który jest inspirowany danym produktem.

Każdy z naszych reklamodawców i partnerów ma indywidualną opiekę. Chętnie doradzimy w optymalnym wykorzystaniu środków przeznaczonych na reklamę, w naszych mediach oraz zapewnimy pomoc w przygotowaniu odpowiednich materiałów.

Informacja reklamowa:
Notka reklamowa opublikowana na ZwiadowcaHistorii.pl (do 3,5 tys. znaków w tym do 4 ilustracji graficznych lub materiałów video np. z serwisu Youtube), opublikowana na portalu Facebook (ponad 65 tys. fanów), Instagram (ponad 4,5 tysięca obserwujących) oraz w newsletterze (blisko 12 tys. zapisanych użytkowników bloga), udostępnienie materiału w kilku grupach tematycznych – 500 zł netto
Notka, oznaczona jest jako materiał reklamowy. W dniu jej publikacji jest szczególnie eksponowana na stronie głównej, a następnie podlega takim samym prawom, jak inne artykuły w serwisie, przemieszcza się w dół wraz z następnymi publikacjami i wyświetla w różnych sektorach bloga.

Baner górny – 750×200

Przykładowe ceny (netto):

dwa tygodnie – 45 tys. odsłon – 600 zł

miesiąc – 90 tys. odsłon – 1100 zł

kwartał – 270 tys. odsłon – 2200 zł

Baner 750×200 prezentowany jest na stronie głównej i wszystkich podstronach bloga „ZwiadowcaHistorii.pl”, wyłącznie na ekranach powyżej 750 px szerokości. Realizacja kampanii przebiega w kolejności zgłoszeń. Przy wykupieniu minimum miesięcznej kampanii – notka reklamowa w naszych mediach społecznościowych jest gratis.

Baner środkowy – 360×300

Przykładowe ceny (netto):

dwa tygodnie – 70 tys. odsłon – 600 zł

miesiąc – 140 tys. odsłon – 1100 zł

kwartał – 450 tys. odsłon – 2200 zł

W przypadku reklamy banerowej 360×300, reklamodawca wykupuje emisję reklam prezentowanych pod leadem naszych artykułów. Banery 360×300 prezentowane są na stronie głównej i wszystkich podstronach serwisu informacyjnego „ZwiadowcaHistorii.pl”. Realizacja kampanii przebiega w kolejności zgłoszeń. Przy wykupieniu minimum miesięcznej kampanii – notka reklamowa w naszych mediach społecznościowych jest gratis.

Baner dolny – 360×300

Przykładowe ceny (netto):

tydzień – 600 zł

dwa tygodnie – 1200 zł

miesiąc – 2300 zł

kwartał – 4900 zł

To jedyne miejsce banerowe, które można wykupić w naszym serwisie na wyłączność. Banery 360×300 prezentowane są na stronie głównej i pod wszystkimi tekstami wyświetlanymi na stronach „ZwiadowcaHistorii.pl”. Przy kampanii co najmniej dwutygodniowej – notka reklamowa gratis.

Istnieje możliwość wykupienia pakietu premium – kampania dedykowana na wyłączność. Trzy główne banery dostosowane do potrzeb. Pełen pakiet promocji w naszych mediach społecznościowych. Jeden artykuł z reklamą sponsorowaną, własny tag. Promocja na grupach tematycznych.

Przykładowe ceny (netto):

dwa tygodnie – ok. 200 tys. odsłon – 1900 zł

miesiąc – ok. 500 tys. odsłon – 3900 zł

kwartał – ok. 1,5 mln odsłon – 9900 zł

Materiały reklamowe
Oferujemy także możliwość przygotowania (w konsultacji z reklamodawcą) materiałów reklamowych (banery, informacje reklamowe).

Co dalej?
Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem reklamy, prosimy o kontakt:

Właściciel bloga: Bartłomiej Stój

Mail: kontakt@zwiadowcahistorii.pl

Telefon: +48 690 685 688

Wszystkie ceny podlegają elastycznej negocjacji. Zastrzegamy sobie prawo do zmian w cenniku. Zmiany wchodzą w życie z momentem opublikowania ich na powyższej stronie. Podane ceny reklam są wyłącznie informacją handlową i nie stanowią oferty w myśl art. 66, § 1. Kodeksu Cywilnego.