Ogromny skarb z epoki brązu odkryty w Czechach!

6

Ogromny i oszałamiający skarb z epoki brązu; naszyjniki, naramienniki, bransolety, siekierki, sierpy, groty z włóczni, można by tak długo wymieniać. Jego wielkość, różnorodność i przepych jest przytłaczająca. Ten depozyt został odkryty przed 5 laty przez eksploratorów na terenie Czech.

Znalazcy jak sami twierdzą poszukiwali tylko „kluczy” a na skarb trafili przypadkiem… znane są nam podobne historie z naszego podwórka więc wszyscy myślę rozumiemy jak często takie „przypadki” zwykły po ludziach chodzić.

Ostatecznie skarb ‚in situ’ wyeksplorowali archeolodzy a zabytki miały przejść konserwację w Brnie i zostać wystawione dla zwiedzających, na co trzeba jeszcze niestety poczekać.

6 KOMENTARZE

  1. U nas jak znajdziesz i zgłosisz to najpierw zjawiają się hieny nie wiadomo skąd mają cynk konserwator po ponad roku a nagrody może dyplom a może nie upomnij się bo i tak nie dla ciebie.Niestety wiem z autopsji.

  2. Dlaczego w Polsce nie wolno szukać dawnej Polskości , bo można natrafić na dziwne znaleziska które będą świadczyć przeciw bandytom których potomkowie dzisiaj jeszcze żyją i za panów się uważają a z czasem będą chcieli władać naszym krajem jak swoim. Przecież już wymyślili nazwę Polski i jej używają to – polin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię