„Poszukiwacze historii” to program kanału Polsat Play, który od wielu lat gościł w Waszych telewizorach i na platformie streamingowej. Właśnie zmienili się jego prowadzący – wiemy już kto zastąpi starą ekipę!

Od grudnia było już wiadomo że będą zmiany w programie. Początkowo opuścił go Olaf Popkiewicz, w programie został sam Sebastian Witkowski, a na ich stronie FB ogłoszono mianowicie:

„Uwaga Archeolodzy i Poszukiwacze!
Szukamy współprowadzącego program „Poszukiwacze historii”. Jeśli chcesz wziąć udział w kultowym programie, prześlij zgłoszenie w formie krótkiego filmu o sobie i swojej pasji na adres: casting@t-f-p.pl Wybrane osoby zostaną zaproszone na zdjęcia próbne.”

Wczoraj natomiast odbyły się poszukiwania z nową ekipą prowadzących program i już wiemy kto to będzie! Zapytałem dziś o dalsze losy w Poszukiwaczach Historii Sebastiana, niestety przyznał że on też opuścił program. Wspólne przygody starej obsady zostały więc zakończone po prawie 5 latach.

Program ma więc dwóch całkowicie nowych prowadzących, którymi zostali; archeolog Radosław Herman oraz Marcin Leśniewski.

Od lewej Marcin Leśniewski i Radosław Herman fot. Stowarzyszenie Regionalna Grupa Historyczna Schondorf

Nie znamy terminu premiery pierwszego odcinka, który będzie wyemitowany z nową obsadą. Wiemy jednak że był on realizowany we wsi Węgry pod Kaliszem, gdzie wraz z stow. Denar i innymi ekipami poszukiwano lotniska polowego Luftwaffe.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty!

Deus 2 sklep
Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!


33 KOMENTARZE

 1. Nie mam nic do Radka, bo to wspaniały fachowiec, ale program z Olafem, nie ważne kto był obok niego miał swój niesamowity klimat. Może przez ten jego upiorny śmiech jak coś odkopał. Zobaczę nowych bohaterów, ale raczej odpuszczam…., szkoda. Byłem z nimi od początku….

  • Szkoda słów
   Wymiana prowadzących to strzał w kolano
   To tak jak by w sensacjsch XX wieku wymienić Wołoszańskiego na nauczyciela historii z wiejskiej podstawówki
   Przestałem oglądać

 2. Dajmy im szansę.
  Olafowi dziękuję za lata pracy.
  Rodzina przede wszystkim.
  Żona i tak miała nie lekko, tyle prania…..

 3. A teraz wyobraźmy sobie „Sensacje XX w” z nowym prowadzącym Eugeniuszem Pierdzimąką . Czy byłoby to samo?

 4. To jest po prostu niesmaczne (delikatnie pisząc) Jeżeli Olaf miał pomysł na program, pokazywał swoją pasję, to jakim prawem ktoś przychodzi na gotowe i wciska się na chama kradnąc mu program!? przecież to jest chore. Niech nowi panowie wymyślą sobie własny program, a nie z parciem na szkło, z buciorami zajmują czyjeś miejsce. Zero honoru – ja takim ludziom nie ufam i nie chce mieć z nimi nic do czynienia

 5. Stara ekipa jest nie do zastąpienia wiec koniec z oglądaniem. Wielka szkoda jeden z nielicznych programów dla którego włączałem TV.

 6. Tylko Olaf i Buka. Reszta nie ma siły przebicia. Trzeba być nakręconym jak Olaf i zrzędą w dobrym tonie jak Seba. Nie będę oglądać nowych odcinków.

 7. Pan Olaf i Pan Sebastian nie do zastąpienia. Byli oryginalni i jedyni w swoim rodzaju, kochają to co robią. Ne wyobrażam sobie tego programu bez ich udziału. Oglądaliśmy całą rodziną i zachęcaliśmy znajomych. Wróćcie,
  nie pozwólcie zabrać sobie programu.

  • Poprzedni showmen może za to chwalić się jak podrzucał fanty ze złomów i od kopaczy w całym kraju……. uprawiając archeomordy i pseudo naukowe wywody!!!!! Należało by też wspomnieć o ogromnym dorobku zarzutów i podejrzanych handelków które się za nim ciągną…… przecież to własnie one były powodem wyrzucenia tego patola z programu. Szkoda mi tylko Buki……. został sam ze swoim honorem!!!!!

 8. Drodzy Państwo komentujący. Rozumiem ból po stracie, ponieważ sam go przeżywam. Czegóż jednakowoż oczekujecie w zaistniałej sytuacji? Olaf i Buka mają zmienić decyzje? Mają wrócić, bo nam z ramówki spadł super program? Przecież podjęli je z takich a nie innych powodów. Rzeczą nie naszą jest ich poznanie. Jeszcze się nie przestawiłem, ale oglądam. Nowym i sobie daje szansę.

 9. Szkoda że starej ekipy już nie ma.. oraz kolejnego fana tego programu! Byłem praktycznie z Wami od początku. Lubiłem Wasz niesamowity humor panowie. Bez Was to już nie to!

 10. Przecież to normalne, że z czasem ( a ty było przecież 5 lat), ktoś z programu odchodzi i trzeba znaleźć nowych- przyczyna odejścia Olafa i Seby jest mi obojętna- takie życie i realia show tv. Kurde, ale dlaczego zatrudniają kogoś, kto w ogóle do tego nie pasuje- zero pasji, wyczucia tematu- normalnie odrabianie pańszczyzny. I to nie jest wina nowo prowadzących-oni po prostu tacy są – ale tych kto ich wybrał wypieprzył bym z tv w sekundę, chyba, że jest to świadome działanie w celu zdjęcia programu z ramówki- ja i dużo moich znajomych już tego gniota nie ogląda a najgorsze, że dzieciaki, które faktycznie to oglądały, mówią teraz, że większej hały nie widziały…..

 11. Nie znałem tego programu. Całe szczęście na Focus TV leci wszystko od początku. Oglądam, a kiedy nie mogę na żywo, to nagrywam. I nie wyobrażam sobie kogoś innego na miejscu Loczka i Buki. Więc to, co tu czytam, trochę mnie przeraża, ale pociesza mnie fakt, że przede mną jeszcze sporo oglądania ze starym składem.

 12. Bardzo cieszy mnie brak Olafa jego prześmiewcze kabaretowe wymachiwanie dyszą miotacza ognia jakoby to żołnierz przeciwko wrogowi jak twierdził miotał tym ogniem.
  Przecież wiadomo, że niemcy tak dobijali Polaków.
  Zachował się niegodnie

 13. Mam atlas niemiecki kieszonkowy z czasów wojny. Na czystych stronach zapisane są odręcznie współrzędne geograficzne punktów w Polsce, które Niemiec planował odwiedzić. Może warto w nich pokopać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.