Skarb III Rzeszy o wartości 100 mln, w tle korupcja urzędników. CBA zatrzymało 8 osób

0
CBA dokumenty III Rzesza
CBA zatrzymało 8 osób w związku z korupcją z poszukiwaniem zrabowanych przez Niemców skarbów fot. policja.gov.pl, cba.gov.pl

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 8 osób w sprawie korupcji i powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych. W tle wszystkiego historia ogromnego skarbu ukrytego przez Niemców pod koniec II wojny światowej – jego wartość ma wynosić 100 mln zł.

Cała sprawa ma związek z poszukiwaniem przez podejrzanych dokumentów niemieckiej III Rzeszy i skarbów przez nią ukrytych. Śledczy twierdzą że mają one „nieocenioną wartość historyczną” i nie tylko… zatrzymani spodziewali się osiągnąć zysk w wysokości 100 mln zł. Podejrzani mieli się powoływać na wpływy między innymi w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków we Wrocławiu, a także w Lasach Państwowych. Kwota żądanych łapówek miała wynosić 5% wartości sprawy która była załatwiana – było ich sporo.

Zatrzymanych zostało 8 osób z 7 miast; Warszawy, Skarżyska-Kamiennej, Lublina, Gdańska, Sopotu, Krakowa i Tarnowa. W trakcie przeszukań zabezpieczono elektroniczne nośniki informacji i dokumenty, które zostaną poddane badaniom przez biegłych.

Wśród podejrzanych znaleźli się m.in. doradca samoobrony Piotr P. i jego żona Anna P., jedna z kobiet, które oskarżyły Andrzeja Leppera o molestowanie w tzw. „seksaferze”. Jedną z ważniejszych figur był jednak naukowiec z Dolnego Śląska, który zmarł przed zebraniem całości materiałów w prowadzonym śledztwie.

Kwota wręczonych łapówek przekroczyła 70 tysięcy złotych. Sprawa dotyczy również wielomilionowych kontraktów budowlanych. Prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza dla siebie? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.