Średniowieczna rycerska pieczęć do laku znaleziona w Lubuskiem

0
Średniowieczna rycerska pieczęć lakowa z XIV wieku znaleziona w Lubuskiem fot. policja.gov.pl

Średniowieczna pieczęć rycerska pochodzącą z XIV wieku została odnaleziona przy pomocy wykrywacza metalu na terenie województwa Lubuskiego!

Odkrycia rzadkiego zabytku jakim jest rycerska pieczęć do laku dokonał w trakcie poszukiwań na swoim pozwoleniu Daniel Wawrzyniak, który na co dzień pracuje jako policjant w Komendzie Powiatowej w Strzelcach Krajeńskich. Miało to miejsce również w okolicy Strzelec Krajeńskich pod koniec lipca bieżącego roku. Przedmiot został wstępnie wydatowany na XIV wiek, wskazywać na to może już sama forma tylnego uchwytu.

Nie jest to jedyne ciekawe znalezisko policjanta który w stopniu aspiranta pełni funkcję technika kryminalistyki. W trakcie prowadzonych poszukiwań na zdobytym wcześniej pozwoleniu od WKZ znalazł kilka miesięcy temu krzyżacką monetę która pochodziła również z XIV wieku.

Srebrny krzyżacki szeląg z XIV wieku znaleziony w woj. Lubuskim fot. policja.gov.pl

Czyżby trafił na jakąś zgubioną sakiewkę rycerza który 600 lat temu przemierzał tamte rejony? Czy te oba przedmioty mają ze sobą coś wspólnego? – Tego się raczej nie dowiemy. Jedno jest pewne oba te niewielkie lecz cenne dla historii i dziedzictwa regionu zabytki trafią na muzealną ekspozycję.

Aspirant Daniel Wawrzyniak – odkrywca średniowiecznej pieczęci rycerskiej fot. policja.gov.pl

Policjant swoją pasję do poszukiwań i historii stara się rozwijać od kilku lat, są to jednak pierwsze tego typu jego poważne odkrycia, którymi po za przekazaniem do konserwatora zabytków warto było pokazać też szerszemu gronu.

Jeśli natomiast również szukacie z wykrywaczem i Waszym celem poszukiwań są wspomniane zabytki to pozwolenie powinniście posiadać. Jak je zdobyć?
Nic trudnego, dowiecie się tego m.in. w moim filmie w serwisie YouTube gdzie omawiam ten temat. Jeśli jesteście zainteresowani jak wyglądają takie poszukiwania z wykrywaczem to również zapraszam was serdecznie na kanał YouTube ‚Zwiadowca Historii’.

Jeśli natomiast jeszcze nie posiadacie wykrywacza metali lub myślicie nad jego zmianą koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.