Trzy złote znaleziska, trafione przez naszego rodaka wykrywaczem metalu

2
Łukasz Domaradzki z odkrytą przez siebie złotą monetą królowej Anny Stuart z 1711 roku

Trzy niezwykłe przedmioty znalezione przez naszego rodaka Łukasza Domaradzkiego przy pomocy wykrywacza metalu. Najciekawsze czyli złotą monetę odkrył w trakcie zorganizowanych ostatnio poszukiwań na terenie Wielkiej Brytanii.

Łukasz na co dzień pracuje w fabryce samochodów Rolls Royce, gdy tylko może pakuje się i rusza z wykrywaczem w teren poszukując artefaktów przeszłości. Swoją przygodę z wykrywaczem rozpoczął dokładnie 4 lata temu, jednak dopiero teraz udało mu się trafić swoją pierwszą złotą monetę. Odkrycia dokonał na terenie wyspy Isle of Sheppy w hrabstwie Kent, w trakcie poszukiwań z grupą ‚Medway history finders’.

Ten wybity w szlachetnym kruszcu numizmat to dokładnie 1/2 gwinei angielskiej królowej Anny Stuart. Moneta ta pochodzi z roku 1711, a wartość podobnych na rynku osiąga ok. 5 tys. funtów! Jest to więc całkiem cenne nie tylko dla historii i dziedzictwa Anglii znalezisko…

Nie jest to jednak jedyne złote znalezisko naszego rodaka w ostatnim czasie, w trakcie prowadzonych na terenie nadmorskiej plaży poszukiwań znalazł śliczny malutki pierścionek.

Kolejnym ostatnim ciekawym odkryciem Łukasza była datowana na V-VI wiek naszej ery anglo-saksońska broszka guzikowa. To również rzadkie i cenne znalezisko trafiło nawet na łamy angielskiego branżowego czasopisma „Treasure Hunting Magazine”.

Jak wiadomo skarbów w ziemi nie przybywa… jednak jest ich jeszcze całkiem sporo do odkrycia, a nasi rodacy z pewnością w tym popularnym ostatnio hobby w tyle nie zostają.

Jeśli jeszcze nie posiadacie wykrywacza metali lub myślicie nad jego zmianą koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i koniecznie napiszcie do nas po rabat!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

2 KOMENTARZE

  1. za handel narkotykami grozi większa puszka i co handel idzie w najlepsze a wy wszyscy myślicie że poszukiwacze poddali się zobacz jak schodzą cewki jestem w szoku setki tygodniowo polak lubi zakazy bo je zawsze łamie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię