Trzy złote znaleziska, trafione przez naszego rodaka wykrywaczem metalu

2
Łukasz Domaradzki z odkrytą przez siebie złotą monetą królowej Anny Stuart z 1711 roku

Trzy niezwykłe przedmioty znalezione przez naszego rodaka Łukasza Domaradzkiego przy pomocy wykrywacza metalu. Najciekawsze czyli złotą monetę odkrył w trakcie zorganizowanych ostatnio poszukiwań na terenie Wielkiej Brytanii.

Łukasz na co dzień pracuje w fabryce samochodów Rolls Royce, gdy tylko może pakuje się i rusza z wykrywaczem w teren poszukując artefaktów przeszłości. Swoją przygodę z wykrywaczem rozpoczął dokładnie 4 lata temu, jednak dopiero teraz udało mu się trafić swoją pierwszą złotą monetę. Odkrycia dokonał na terenie wyspy Isle of Sheppy w hrabstwie Kent, w trakcie poszukiwań z grupą 'Medway history finders’.

Ten wybity w szlachetnym kruszcu numizmat to dokładnie 1/2 gwinei angielskiej królowej Anny Stuart. Moneta ta pochodzi z roku 1711, a wartość podobnych na rynku osiąga ok. 5 tys. funtów! Jest to więc całkiem cenne nie tylko dla historii i dziedzictwa Anglii znalezisko…

Nie jest to jednak jedyne złote znalezisko naszego rodaka w ostatnim czasie, w trakcie prowadzonych na terenie nadmorskiej plaży poszukiwań znalazł śliczny malutki pierścionek.

Kolejnym ostatnim ciekawym odkryciem Łukasza była datowana na V-VI wiek naszej ery anglo-saksońska broszka guzikowa. To również rzadkie i cenne znalezisko trafiło nawet na łamy angielskiego branżowego czasopisma „Treasure Hunting Magazine”.

Jak wiadomo skarbów w ziemi nie przybywa… jednak jest ich jeszcze całkiem sporo do odkrycia, a nasi rodacy z pewnością w tym popularnym ostatnio hobby w tyle nie zostają.

Jeśli jeszcze nie posiadacie wykrywacza metali lub myślicie nad jego zmianą koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i koniecznie napiszcie do nas po rabat!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

2 KOMENTARZE

  1. za handel narkotykami grozi większa puszka i co handel idzie w najlepsze a wy wszyscy myślicie że poszukiwacze poddali się zobacz jak schodzą cewki jestem w szoku setki tygodniowo polak lubi zakazy bo je zawsze łamie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.