Pomimo upływu wielu lat od zakończenia wojny na terenie miejscowości Piotrówka wciąż odnajdywane są przedmioty niebezpieczne. Tym razem podczas prac ziemnych na jednej z prywatnych posesji odkryto mały depozyt broni i amunicji z okresu II wojny światowej.

Do odkrycia doszło w ostatnią sobotę (10.06.2022), wtedy też mieszkaniec miejscowości Piotrówka, poinformował telefonicznie dyżurnego komendy Powiatowej Policji w Kępnie, że podczas prac budowlanych na terenie swojej posesji wykopał broń oraz amunicję.

Na miejsce został wysłany  funkcjonariusz z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko – Pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, który zabezpieczył 6 sztuk broni krótkiej, m.in. pistolety; P-38 z okresu II wojny światowej, belgijski pistolet Melior i niemiecki Dreyse M1907 zaprojektowany przez Louisa Schmeissera oraz rewolwery m.in. austro-węgierski Rast&Gasser.

Dodatkowo znaleziona została amunicja strzelecka w ilości kilkudziesięciu sztuk, różnych kalibrów. Dwa naboje do działka przeciwlotniczego, dwa granaty nasadkowe oraz kilkanaście granatów moździerzowych, uzbrojonych w zapalniki.

Jak podaje policja niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone do przyjazdu patrolu saperskiego z jednostki wojskowej w Brzegu, którzy następnie mają je zneutralizować. Nie podano jednak czy pistolety trafią do jakiegoś lokalnego muzeum, czy podzielą losy amunicji.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.