Pszczyńscy policjanci przekazali pistolet sygnałowy do Muzeum Wojny Obronnej w Rybniku. Jest naprawdę dobrze zachowany i pochodzi z II wojny światowej.

Cała sprawa miała swój początek jeszcze w marcu 2018 roku. Wtedy to policjanci otrzymali informację, że jeden mieszkaniec Czarkowa znalazł broń w jednym ze swych pomieszczeń gospodarczych. Wysłani na miejsce mundurowi potwierdzili zgłoszenie. Policja zabezpieczyła ciekawy eksponat z okresu II wojny światowej, mężczyzna nie znał pochodzenia przedmiotu.

„Historyczna pamiątka została zabezpieczona i wszczęto postępowanie prokuratorskie, podczas którego policjanci ustalili, że znaleziona broń to radziecki pistolet sygnałowy z 1930 roku, kaliber 26 mm. Ta jednostka broni stanowi wyjątkowy eksponat. Decyzja mogła być tylko jedna – zabytkowa broń trafiła do Muzeum Wojny Obronnej Rybnik `39. Dzięki temu osoby odwiedzające muzeum będą mogły zobaczyć z bliska, jak wyglądała broń palna wykorzystywana podczas II wojny światowej.” – informuje KPP w Pszczynie

Jest to dokładnie sowiecka rakietnica wz. 1926, która została wyprodukowana w 1930 roku. Od siebie wiele nie mam więcej do dodania, chyba tylko to że naprawdę fajnie się pisze o takich sprawach gdzie ciekawe historyczne artefakty zamiast do hutniczych pieców trafiły do lokalnego muzeum.

Zdjęcia: policja.gov.pl

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.