Znaleźli most zaminowany TNT! – ewakuowali 200 mieszkańców mazurskiej wsi

5
Teren obecnie do przybycia saperów zabezpiecza policja fot. policja.gov.pl

Mazurska wieś Mikosze w gminie Orzysz została ewakuowana a krajowa droga nr. 16 została zablokowana. W trakcie remontu mostu odkryto ponad 14 skrzynek z trotylem! Akcja saperów może potrwać nawet do godziny 15:00.

Skrzynki z trotylem znalezione w Mikoszach fot. policja.gov.pl

Wczoraj po godzinie 13:00 policjanci zostali poinformowani przez pracowników remontujących most w miejscowości Mikosze w gminie Orzysz o wykopaniu materiałów wybuchowych. Budowlańcy trafili tam na 14 skrzynek z TNT. Trotyl pochodzi z okresu II Wojny Światowej. Bardzo możliwe że skrzynek jest dużo więcej.

Koparka wykopała skrzynki z trotylem fot. policja.gov.pl

Miejsce to cały czas jest zabezpieczane przez policjantów. W celu sprawdzenia mostu i podjęcia tych materiałów wybuchowych została całkowicie zablokowana droga krajowa nr 16 w miejscowości Mikosze na trasie Orzysz – Mikołajki. Wprowadzony został objazd przez Okartowo i Nowe Guty. Dodatkowo ewakuowano około 200 mieszkańców mazurskiej wsi Mikosze.

Trotyl znaleziony przez budowlańców w trakcie remontu mostu fot. policja.gov.pl

5 KOMENTARZE

  1. Niemcy (specjalnie z dużej) budowali tak dobrze wszystko że nie trzeba było robić gruntownych remontów przez długie dziesięciolecia, innym przykładem jest Malbork, jak Niemcy coś zrobili to było zawsze dobrze. Szkoda że żyjemy w kraju rządzonym przez socjalistów którzy są karykaturą polskości, PRL…

    • Chyba jednak nie koniecznie kolego… 😉 Trotyl, 2,4,6-trinitrotoluen, TNT – organiczny związek chemiczny z grupy nitrozwiązków, stosowany jako kruszący materiał wybuchowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.