40-latka z Radomia przyniosła do domu z lasu niewybuch

1
Niewybuch z Radomskiego lasu fot. policja.gov.pl

Niecodzienne zgłoszenie otrzymał dyżurny radomskiej Policji – kobieta przyniosła z lasu niewybuch i trzyma go w mieszkaniu. Policjanci na miejscu zatrzymali nietrzeźwą kobietę i jej znajomego, na miejscu faktycznie znajdował się niewybuch, zdecydowano więc o ewakuacji mieszkańców pobliskich bloków.

Pocisk został zabezpieczony i zabrany przez saperów z jednostki w Dęblinie. Policjanci zatrzymali 40-letnią kobietę i jej 47-letniego znajomego. Oboje w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi, badanie alkomatem wykazało u kobiety 2,5 promila alkoholu, natomiast u mężczyzny 2 promile. Po wytrzeźwieniu przedstawiono im zarzuty i zastosowano policyjne dozory. Przypominamy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani samodzielnie rozbrajać.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Radomiu otrzymał zgłoszenie o niewybuchu w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Marii Gajl w Radomiu. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kobieta przyniosła z lasu pocisk o długości około 60 cm, prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej. Policjanci zarządzili ewakuację mieszkańców pobliskich bloków. Na miejscu pracowały służby, był też policyjny pirotechnik. Powiadomiono o zdarzeniu patrol saperów z jednostki w Dęblinie, który zabezpieczył i zabrał niewybuch.

Wybuchową parę doprowadzono do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzut posiadania materiałów niebezpiecznych. Za przestępstwo to grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. W środę sąd zastosował wobec zatrzymanych policyjne dozory.

Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji lub Saperów.

Najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza dla siebie? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

1 KOMENTARZ

  1. widać że nie posiada zapalnika,nie był odstrzelony więc skorupa artyleryjskiego pocisku 88mm, popularne i najlepsze działo 2 wojny światowej ,taka skorupa kosztuje około 300 dolarów z igły widły można zrobić

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.