Kilka dni temu w trakcie prac budowlanych na terenie Politechniki Łódzkiej, zaledwie kilka centymetrów pod ziemią odkryto 8 niemieckich hełmów z okresu II wojny światowej.

Jak podaje Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Łodzi, 22 kwietnia do wpłynęło zgłoszenie w sprawie znaleziska przy ul. Żeromskiego w Łodzi.

„W trakcie trwających prac budowlanych związanych z nowym budynkiem Politechniki Łódzkiej, płytko pod powierzchnią ziemi odnaleziono 8 niemieckich hełmów. Chcielibyśmy podziękować wykonawcy prac za wzorową postawę obywatelską oraz działanie w zgodzie z przepisami ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, która umożliwi zbadanie i zachowanie znalezisk.” – można przeczytać na stronie WUOZ w Łodzi

Hełmy odkryte w zrzutowisku to niemieckie „Stahlhelm’y” pochodzące z okresu II wojny światowej. Ich model to najprawdopodobniej M16 lub M18, były one szeroko stosowane tak przez Wehrmacht jak i niemiecką policję.

Źródło i zdjęcia: Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Łodzi

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.