Ciekawe odkrycie w Forcie Gerharda – Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. W trakcie prac terenowych odnaleziono metalowe wiadro, które skrywało w sobie stary niemiecki sztandar!

Prawdopodobnie wycofujący się przed Rosjanami w 1945 roku Niemcy, ukryli sztandar zakopując go w wiadrze. Teraz po ponad 77 latach schowany w pośpiechu depozyt został przypadkowo odkryty. Dokonali tego pracownicy Muzeum Obrony Wybrzeża, które mieści się w Forcie Gerharda. Kopiąc ziemię pod grządki na zasadzenie roślin, trafili na metalowe wiadro. Zadokumentowali to filmując i publikując na FB.

Wiadro skrywające sztandar miało zostać odnalezione niedaleko drzewa, jak widać na filmie było zakopane na stosunkowo niewielkiej głębokości. Ten mały depozyt spoczywał w ziemi przez prawie 80 lat. Według wstępnej oceny jest to sztandar kombatancki.

Z całego sztandaru najlepiej zachowany jest herb Prus. Wykonany grubym haftem orzeł jest w praktycznie nienaruszonym stanie.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.