Bratobójczy ogień… czyli 'Friendly fire’ w wykonaniu amerykańskiej załogi B-17

0
B-17 i jego 'bratobójczy ogień' (friendly fire) uwieczniony na fotografii fot. koloryzowane przez 'Colour by RJM'

Ten 'Friendly fire’ został uwieczniony na fotografii, gdy załoga jednego bombowca B-17 przez przypadek zrzuciła bomby… na inną latającą fortecę lecącą poniżej!

Wypadek zdarzył się dokładnie 78 lat temu, dnia 19 maja 1944 roku w trakcie nalotów na Berlin. Jak się okazało tamtego pechowego dnia dla załogi samolotu porucznika Mariona Reida, nie od wroga nadszedł cios. Bomba wyrzucona z lecącego powyżej samolotu jeszcze zanim zdążyła się uzbroić uderzyła w ich statecznik poziomy, zwyczajnie go urywając.

Uszkodzony B-17 obniżył lot, wkrótce po jakimś czasie w wyniku przeciążeń i uszkodzeń stracił on całe skrzydło i runął ostatecznie na ziemię.

Żadnemu z członków załogi nie udało się uratować.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza dla siebie? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.