„Dobry Jezus” – wrak ze skarbem wartym 50 mln złotych…

Skarb złotych monet z wraku "Bom Jesus"

Niezwykłe odkrycie, które zostało dokonane przez górników pracujących przy kopalni diamentów w Namibii! Podczas prac odkryli 500 letni wrak statku załadowany złotymi monetami o wartości bagatela 13 milionów dolarów, czyli w przeliczeniu 50 milionów złotych!

Hiszpańska złota moneta 2 excelentes Ferdynanda V i Isabelli I (1476-1516 ) znaleziona we wraku „Dobry Jezus”

Statek należał do Portugalskich żeglarzy i odkrywców którzy wyruszyli z Lizbony około roku 1533 w poszukiwaniu nowych ziemi do kolonizacji. Statkiem kierował kapitan Sir Francisco de Noronha, a jego nazwa to „Bom Jesus” czyli… „Dobry Jezus” 😉


Rura z brązu? a w niej złote monety znalezione we wraku „Dobry Jezus”

Nie był to pierwszy wrak odkryty w tym miejscu przez górników, pracując na terenie wysuszonego słonego jeziora odkryto szereg innych statków, jednak ten był najstarszym. Po raz pierwszy na ślad wraku „Bom Jesus ” trafili geolodzy firmy górniczej De Beers w 2008 roku badając tereny niedaleko Oranjemund.

Zabytki znalezione we wraku „Dobry Jezus”

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza dla siebie? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.