Jak wyglądał Fryderyk Chopin? Bardzo realistyczny portret polskiego pianisty i kompozytora

2
Rekonstrukcja wyglądu Fryderyka Chopina fot. Hadi Karimi

Bardzo realistyczny portret Polskiego pianisty i kompozytora, stworzył Hadi Karim pochodzący z Iranu grafik. Zajmujący się tworzeniem modeli 3D różnych sławnych osobistości, stworzył komputerową wersję sylwetki Fryderyka Chopina, która powstała m.in. na podstawie maski pośmiertnej wykonanej dzień po jego śmierci oraz dwóch zdjęć i kępy włosów z warszawskiego muzeum.

Jak twierdzi grafik zdjęcia były pewnego rodzaju podpowiedzią, ale nie okazały się zbyt pomocne podczas tworzenia projektu. Rysy twarzy kompozytora najlepiej widoczne są na pośmiertnej masce, którą w 1849 roku stworzył francuski rzeźbiarz i malarz Auguste Clésinger.

„Trzeba też pamiętać, że po śmierci wszystkie mięśnie przestają pracować. Poświęciłem na ten projekt wiele godzin i mam nadzieję, że moja praca odpowiada temu, jak w rzeczywistości wyglądał kompozytor.” – pisze Hadi Karimi na swoim profilu.

Myślę że mimo wszelkich barier grafik spisał się świetnie, poniżej możecie zobaczyć prezentację z tworzenia modelu oraz infografikę prezentującą na podstawie czego powstał.

Na podstawie czego powstała rekonstrukcja twarzy wielkiego pianisty i kompozytora?

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza dla siebie? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.