Każdy kto ogląda to zdjęcie pomyśli że to zwykła ulica, część zauważy też że jest to ulica w stanach. Tak naprawdę z lewej strony jest Kanada, a z prawej strony jest USA.

Większość z Was pomyśli jak to możliwe? – Ulica na zdjęciu to Canusa Street lub, po francusku, Rue Canusa jest to jedyna część granicy między Kanadą i Stanami Zjednoczonymi, która biegnie w połowie ulicy. Ulica ta oddziela równinę Beebe Plain w stanie Vermont od rejonu Plaży Beebe w Stanstead w stanie Quebec i jest częścią trasy 247 Quebec. Nie można sobie od tak przejść na drugą stronę. Żeby iść do sąsiada na grilla, trzeba przejść przez posterunek graniczny i dostać pieczątkę do paszportu.

Na tym zdjęciu domy po lewej stronie znajdują się w USA, a domy po prawej w Kanadzie.
fot. Kether83, English Wikipedia, (CC BY 2.5)

Ulica jest naszpikowana kamerami i pod stałym monitoringiem służb granicznych obu krajów, być może jest to „najbezpieczniejsza” ulica na świecie. Jednak gdy ucieknie Ci pies na drugą stronę… to masz problem, żeby go odzyskać, bo stał się nielegalnym imigrantem.

Zdjęcie posterunków granicznych USA i po drugiej stronie ulicy Kanady
fot. Mike Kalasnik from Fort Mill, USA (CC BY-SA 2.0)

Ciekawostką jest że naprzeciw znajdującego się w zachodnim krańcu Canusa posterunku i przejścia granicznego po dziś dzień stoi dom z litego granitu(zbudowany jako sklep w 1820 roku). Od roku 1864, do początku XX wieku był siedzibą jedynego na świecie międzynarodowego urzędu pocztowego, z jednym postmistrzem i dwojgiem drzwi, jednym dla klientów amerykańskich i jednym dla klientów kanadyjskich. Na poczcie znajdowały się również dwie kasy, z których każda obsługuje klientów z innego kraju. Najlepsze w tym wszystkim jest to że list z jednej strony budynku na drugą szedł 200-kilometrową ścieżką koleją przez obie White River Junction, Vermont i Sherbrooke z powrotem do Quebec.

Międzynarodowy urząd pocztowy

Sama nazwa ulicy Canusa oczywiście powstała z połączenia nazwy Canada i USA.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza dla siebie? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.