Lubelskie. Wyzwanie dla saperów – podejmowali niewybuch z drzewa

Niebezpieczna akcja saperów - niewybuch w drzewie fot. 31 Patrol Saperski CPdMZ

12 maja 2020 roku Patrol Saperski z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych otrzymał zgłoszenie o niewybuchu znajdującym się na terenie posesji w miejscowości Modliborzyce w województwie Lubelskim.

Po przybyciu na miejsce okazało się, że w pniu drzewa znajduje się pocisk artyleryjski kal. 76 mm. Z relacji gospodarza wynika, że pocisk w okresie powojennym ułożył się w korze wierzby i z upływem lat całkowicie wrósł w drzewo.

Podjęcie uzbrojonego pocisku było bardzo skomplikowane i niebezpieczne, ze względu na bezpośrednie zagrożenie wybuchem i trudność dostępu.

Po zakończeniu akcji podjęcia niewybuchu, saperzy przewieźli przedmiot niebezpieczny na poligon OSPWL w Nowej Dębie, gdzie został zniszczony poprzez wysadzenie.

Tekst: ppor. Ewa Kózka

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza dla siebie? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.