Mozaiki z rzymskiej willi odkryte pod winnicą we Włoszech (GALERIA)

Mozaiki rzymskiej willi odkryte we Włoszech

Wyjątkowo dobrze zachowaną podłogę z rzymskiej willi odkryto pod winnicą we Włoszech, w prowincji Werona, w pobliżu miasta Negrar. Wstępnie wydatowano ją na III-IV wiek.

W winnicy na terenie wysuniętego na północ od stolicy włoskiego miasta Negrar, odkryto mozaiki i fundamenty rzymskiej willi. Badania na miejscu prowadzą archeolodzy z Soprintendenza Archeologia, Belle Arti e Paesaggio per le province di Verona, Rovigo e Vicenza i powoli odkrywają pozostałości antycznego budynku. Willa została wydatowana na III-IV wiek n.e.

Jak podają władze gminy nadzorujące wykopaliska, ponad 100 lat trwały poszukiwania i próby zlokalizowania rzymskiej rezydencji o której istnieniu w okolicy wspominały źródła. Jak uczy doświadczenie eksploratora – wiedzieć że coś gdzieś jest, a znaleźć to – w praktyce jest ogromną różnicą.

Celem wykopalisk archeologicznych jest zlokalizowanie granic stanowiska i dokładnego rozmieszczenia na nim starożytnego rzymskiego budynku. Następnie mają zostać podjęte działania aby odkryty zabytek był zabezpieczony i w miarę możliwości publicznie dostępny.

Dla zainteresowanych bardziej tym odkryciem dodaję jeszcze krótki reportaż z włoskiej telewizji o prowadzonych na północy kraju wykopaliskach.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza dla siebie? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.