Niezwykły średniowieczny złoty artefakt znaleziony wykrywaczem! (GALERIA)

3
miniaturowa złota Biblia
Artefakt w kształcie miniaturowej złotej Biblii fot. Buffy Winship Bailey

Anglia nie bez powodu nazywana jest przez poszukiwaczy „Wyspą Skarbów”, nie ma praktycznie tygodnia by ktoś nie odkrywał tam coś wyjątkowego. Tym razem na niezwykły artefakt w kształcie miniaturowej Biblii natrafiła detektorystka Buffy Winship Baily!

Poszukiwaczka Buffy z Wielkiej Brytanii trafiła dwa dni temu „znalezisko swojego życia”. Jest to dokładnie średniowieczna miniaturowa Biblia wykonana ze szczerego złota. Przedmiot nie został jeszcze dokładnie przebadany jednak z pewnością będzie wkrótce o nim głośno.

Wszystko wskazuje na to że ten mały skarb pochodzi z średniowiecza, a dokładnie XIII-XV wieku. Jest wykonany z szczerego złota i prawdopodobnie służył jako swego rodzaju zakładka do prawdziwego pisma świętego, podobne obiekty były właśnie używane przez całe średniowiecze. Zwykle składały się z zdobionego pergaminowego paska przymocowanego do krawędzi księgi. Innym razem był to kawałek sznurka przyczepiony do grzbietu książki zakończony np. koralikiem.

Tak zapewne było właśnie w tym przypadku, gdyż przez grzbiet tej miniaturowej księgi biegnie właśnie otworek, którym zapewne przechodził sznurek. Jest więc bardzo duża szansa że była to zakładka z jakiejś bardzo ważnej i cennej starożytnej Biblii. Znalezisko to od kilku dni rozbudza ogromne emocje u wielu poszukiwaczy jak i archeologów.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty!

Nowy Rutus Atrex
Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!


3 KOMENTARZE

  1. Ta przysłowiowa „wyspa skarbów” jest wszędzie. Ludzie znajdują takie skarby, że głowa mała tylko nie mogą się pochwalić publicznie. Historia cierpi, a ciągłe zakazy i tak nic nie zmienią, może lepiej pójść w drugą stronę…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.