Niezwykły złoty skarb sprzed ponad 3 tys. lat znaleziony przez amatora!

1
Niezwykły złoty skarb sprzed ponad 3 tys. lat znaleziony przez amatora! fot. Garrett Metal Detectors

Śliczna bransoleta z epoki brązu została znaleziona końcem lipca przez świeżo upieczonego poszukiwacza Billego Vaughan’a na terenie Wielkiej Brytanii.

Billy jest początkującym poszukiwaczem, jak sam mówi liczył że znajdzie jakąś wiktoriańską monetę, lub starego srebrnego pensa… Obiekt który jednak wykopał był dużo większy i cięższy, detektorysta nie miał jednak pewności czy jest on na pewno złoty. Potwierdzili to za to jego koledzy z klubu w którego poszukiwaniach brał udział – znalazł przepiękną bransoletę z epoki brązu!

Została ona wstępnie wydatowana na 1,500-1,100 lat przed naszą erą. Jest wykonana z 22-karatowego złota i waży 310 gramów.

Zgodnie z tamtejszym prawem znalazca ma prawo do 50% wartości znaleziska, drugą połowę otrzyma właściciel terenu na którego dokonano odkrycia. Skarb został trafiony przy pomocy popularnego wykrywacza Garrett ACE250. Mocno gratulujemy znaleziska… którego równie zdrowo zazdrościmy! Życzymy też wszystkim podobnych strzałów!

Billy Vaughan z Wielkiej Brytanii i znaleziona przez niego złota bransoleta z epoki brązu fot. Garrett Metal Detectors

…a Wam przypominamy że jeśli jeszcze nie posiadacie wykrywacza metali lub myślicie nad jego zmianą koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i koniecznie napiszcie do nas po rabat!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.