Oczyszczali rzekę zbierając fundusze na dom dziecka (GALERIA + FILM)

0
Braniewo, oczyścili dno i brzegi rzeki Pasłęka fot. Stowarzyszenie Historyczno Poszukiwawcze BATORY

Pasjonaci zorganizowali akcję oczyszczania dna i brzegu rzeki Pasłęki w Braniewie, zbierając w ten sposób fundusze na dom dziecka. Akcja miała również na celu propagowanie bezpiecznego i aktywnego korzystania z wody. Koniecznie zobaczcie co niezwykłego udało im się przy tej okazji odkryć.

Stowarzyszenie Historyczno-Poszukiwawcze Batory wspólnie z grupą płetwonurków Scubomaniak, przy wsparciu wędkarzy, strażaków i mieszkańców miasta Braniewo oczyszczali koryto i brzegi Pasłęki. Akcja „Czyste i Bezpieczne Wakacje” która pomału staje się cykliczną imprezą organizowaną w okresie wakacji przez poszukiwaczy ma na celu propagowanie bezpiecznego i aktywnego korzystania z wody. Dodatkowa inicjatywa ma na celu zebranie magnesami neodymowymi (i nie tylko) jak największej ilości złomu, a pozyskane w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone na zakup niezbędnych rzeczy dla wychowanków domu Dziecka Słoneczne Wzgórze we Fromborku.

W akcji brało również udział Stowarzyszenie „Pogranicze”, oraz wsparła ją firma Green Camo fundując wykrywacz na licytację, z której środki również trafią do dzieci. Gościem specjalnym wydarzenia był Olaf Popkiewicz, który wraz z ekipą telewizyjną nagrywał kolejny odcinek programu „Poszukiwacze Historii„. Zorganizowane były pokazy ratownictwa wodnego i szkolenie z pierwszej pomocy, do tego prezentacje wykrywaczy i wiele innych atrakcji.

Po ostatecznym podliczeniu w trakcie imprezy udało się zebrać prawie 800 kg złomu i 280 kg śmieci! Co ciekawego poza złomem udało się znaleźć magnesami na dnie Pasłęki w Braniewie? – uzbrojenie i broń z okresu II wojny światowej i nie tylko… Znaleziono m.in. niemieckie hełmy, karabiny w tym słynny StG 44 (Sturmgewehr 44), całkiem spory dzwonek oraz kilka drobniejszych przedmiotów.

Skrót wideo z tej świetnej akcji możecie zobaczyć poniżej, na kanale autora który serdecznie polecamy znajdziecie też pełną wersję materiału!

Nie jest to jedyna taka akcja, niedawno Stowarzyszenie „Magnetyczni” zorganizowało w Mysłowicach akcję „Życie za złom”. Zbierając wspólnie z mieszkańcami miejscowości już ponad 10 ton złomu, pieniądze z tej akcji trafią do walczącej z rakiem Marleny Molendy. Jak widać środowiska pasjonatów działają na wielu poziomach i frontach.

Magnesy do łowienia o udźwigu od 180, 280, 480 i aż 1100 kg znajdziecie na naszym sklepie, do którego Was serdecznie zapraszam! Magnesy posiadają dwa uchwyty – górny i boczny, jeden wykorzystuje się łowiąc np. w studniach lub z mostu a drugi z brzegu.

Najlepsze magnesy neodymowe!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.