Oświęcim. Nastolatkowie odkryli ludzkie kości w rzece Soła

0
Oświęcim kości w rzece Soła
Nastolatkowie odkryli kości w korycie rzeki Soła fot. policja.gov.pl

Prokuratura i Policja z Oświęcimia prowadzą czynności w sprawie odnalezienia kości ludzkich w korycie rzeki Soła. Wstępnie ustalono, że szczątki pochodzą najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej lub okresu bezpośrednio po jej zakończeniu.

Dyżurny oświęcimskiej komendy Policji 30 czerwca br.otrzymał zgłoszenie od grupy nastolatków dotyczące znalezienia kości w korycie rzeki Soła w Oświęcimiu. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy zabezpieczyli dwie kości, leżące w korycie rzeki, na żwirze pozostałym po opadającej wodzie.

W trakcie przeprowadzonej przez policjantów i strażaków dokładnej penetracji brzegów i koryta znalezione zostały kolejne kości. 

W sprawie zostało wszczęte prokuratorskie śledztwo, natomiast zabezpieczone kości zostały przekazane do Instytutu Medycyny Sądowej, gdzie nadal badane są przez biegłych, którzy starają się ustalić, z jakiego okresu pochodzą, a także jaki był wiek oraz płeć osób, do których należały. 

Dotychczasowe ustalenia wskazują, że znalezione ludzkie szczątki pochodzą najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej lub z okresu bezpośrednio po jej zakończeniu, w związku z tym materiały sprawy zostały również przekazane do Instytutu Pamięci Narodowej.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza dla siebie? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.