Pełen plan zinwentaryzowanych (1945-1946) zniszczeń Warszawy dostępny od dziś w internecie!

0
Od dziś powojenna mapa zniszczeń Warszawy dostępna jest online!

Dzisiaj w serwisie mapowym „Zabytki” zostać ma opublikowana pełna cyfrowa wersja „Planu inwentaryzacji zniszczeń Warszawy BOS z lat 1945-1946”. Jest to niezwykle unikalny dokument kartograficzny i historyczny, wraz z innymi dokumentami wchodzącymi w zbiór Archiwum Biura Odbudowy Stolicy został wpisany na Światową Listę Programu UNESCO „Pamięć Świata”.

Jakie było pierwsze zadanie wykonało Biuro Odbudowy Stolicy w pierwszych dniach swojej działalności? – Zinwentaryzowało obszar całego miasta Warszawa, dom po domu, badając i oceniając stopień zniszczeń. To właśnie dzięki temu jesteśmy dziś w stanie poznać faktyczny stan miasta w 1945 roku.

„Plan inwentaryzacji zniszczeń Warszawy BOS z lat 1945-46” stanowi unikalny dokument kartograficzny – inwentaryzację zniszczeń miasta po zakończeniu II wojny światowej. Materiał wzbogaci zespół historycznych map Warszawy, opracowanych przez Biuro Geodezji i Katastru m.st. Warszawy i zamieszczonych na miejskim portalu www.mapa.um.warszawa.pl, w serwisie mapowym „Zabytki”.

EDC czyli Ekwipunek Dźwigany Codziennie… najlepiej mieć sprawdzony i niezawodny! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą odzieży, wyposażenia i akcesoriów na naszym sklepie!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.