Policja i WKZ w Łodzi udaremnili próbę sprzedaży zabytku w internecie

0
Naramiennik datowany na kulturę łużycką fot. Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Łodzi

Jak poinformował dziś Wojewódzki Urząd Konserwatorski w Łodzi, wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej w Łodzi udaremnili próbę sprzedaży na jednym z portali aukcyjnych zabytku archeologicznego sprzed naszej ery.

Łódzki WKZ wspólnie z policją powstrzymali próbę sprzedaży wykonanego z brązu naramiennika datowanego na kulturę łużycką. Jak informuje urząd konserwatorski:

„To dopiero początek tej historii i postępowania karnego. Ze względu na trwające dochodzenie nie możemy zdradzać szczegółów.” – można przeczytać na stronie WKZ w Łodzi

Z nieoficjalnych źródeł udało nam się dowiedzieć że próba sprzedaży miała odbyć się na portalu OLX. TVP3 Łódź podała że zabytek na prośbę swojego 54 letniego ojca wystawił 29-letni syn. Przedmiot miał zostać wykopany podczas wykonywania prac rolnych. Archeolodzy wstępnie wydatowali go na 1300-500 rok przed naszą erą.

W sprawie głos zabrał już na swojej stronie m.in. miesięcznik „Odkrywca”: „Bezwzględnie jednak takie znajdki oddajemy państwu, niezależnie kim jesteśmy: detektorystami, archeologami czy zupełnie przypadkowymi odkrywcami.”

Będziemy Was informować jeśli pojawią się nowe informacje na temat tego przedmiotu jak i całej sytuacji z próbą jego sprzedaży.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza dla siebie? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.