W sumie ponad 500 przedmiotów niebezpiecznych z II wojny światowej zabezpieczyli żołnierze 31 Patrolu Saperskiego z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, 17 listopada 2021 roku.

Na terenie kompleksu leśnego w miejscowości Motkowice koło Jędrzejowa, w opuszczonym w 1945 roku stanowisku artylerii odnaleziono całkiem niezły arsenał. Prawie 250 pocisków artyleryjskich kaliber 88 mm, 200 zapalników oraz 40 granatów moździerzowych kaliber 82 mm.

To nie wszystko, jeszcze tego samego dnia,  saperzy z kieleckiej jednostki zabezpieczyli również pociski artyleryjskie, granaty moździerzowe, zapalniki oraz pocisk rakietowy w miejscowościach Sadłowice i Staw Kunowski.

„Region świętokrzyski słynie z walk partyzanckich prowadzonych podczas II wojny światowej, dlatego też ciągle znajdujemy na jego terenie pozostałości z tamtego okresu. Bądźmy uważni szczególnie podczas prac ziemnych oraz spacerów leśnymi drogami.” – przypomina czasowo pełniący obowiązki komendant CPdMZ, ppłk Jarosław Zdanowicz.

Zdjęcia: 31 Patrol Saperski CPdMZ

Saperzy z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych prawie codziennie wyjeżdżają, by podejmować materiały niebezpieczne na terenie województwa świętokrzyskiego.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.