Pasjonaci z Stowarzyszenia Historyczno-Kulturalnego „Tempelburg” przekazali do Muzeum Regionalnego w Szczecinku zabytki odkryte na terenie województwa Zachodniopomorskiego – wśród nich znalazła się m.in. zapinka licząca sobie 3 tysiące lat.

Współpraca środowisk poszukiwaczy i archeologów popłaca, namacalne tego efekty można od dziś oglądać w Muzeum Regionalnym w Szczecinku. Poszukiwacze podczas legalnych prac eksploratorskich pomiędzy Wałczem a Szczecinkiem, natrafili na sporo ciekawych zabytków. Przy pomocy wykrywaczy metali odkryli srebrne średniowieczne monety oraz zapinkę z kultury łużyckiej datowanej na epokę brązu ok. 1100-750 lat p.n.e).

„Zapinka jak i inne odnalezione artefakty, przekazane zostały przez nas do muzeum, gdzie po wykonaniu prac konserwatorskich, znalazły się one na wystawie wzbogacając tym samym wiedzę historyczną mieszkańców regionu!” – mówi Mariusz Kapczuk, prezes stowarzyszenia „Tempelburg”

Jak widać można spełniać swoją pasję legalnie, przyczyniając się do odkrywania historii swojego regionu. Mając przy tym jednocześnie na uwadze ochronę kultury i dziedzictwa. Dodam tylko że zabytki zostały odkryte przy pomocy sprzętu pochodzącego z naszego sklepu, a w/w Stowarzyszenie cały czas bacznie wspieramy.

Jeśli ktoś jest zainteresowany poszukiwaniami i niekoniecznie chce wstępować do jakiegoś stowarzyszenia, może złożyć samodzielnie wniosek na poszukiwanie zabytków. Jeśli jesteście ciekawi jak takie pozwolenie zdobyć zapraszam was na mój film w serwisie YouTube gdzie omawiam ten temat. Jeśli jesteście zainteresowani jak wyglądają takie poszukiwania z wykrywaczem to również zapraszam was serdecznie na kanał YouTube ‚Zwiadowca Historii’.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza dla siebie? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.