Sejfy są wbrew pozorom całkiem popularnym przedmiotem, który poszukiwacze łowiący z magnesami neodymowymi wyławiają. Rzadko się jednak zdarza by w środku była jakaś zawartość, a co dopiero zakończenie jakie tym razem spotkało odkrywcę.

Cała sytuacja wydarzyła się kilka dni temu w Anglii. Adrian Baker to poszukiwacz którzy przy pomocy magnesu neodymowego uwiązanego na linie „łowi” z wody nim przedmioty, zawierające w sobie stopy żelaza. Tydzień temu gdy wraz z swoją córką wybrał się nad wodę, trafił naprawdę konkretny strzał. Z pewnością nie spodziewał się zakończenia tej historii, którą jeszcze długo będzie wspominał wraz z swoją córką.

Wyłowił mianowicie sejf z zawartością, pochodził on jak można przypuszczać z włamania. Jego wnętrze wypełniały; zegarki, kobieca biżuteria w tym perły, bardzo zjawiskową broszę, w dwóch słowach – mały skarb.

W środku było jednak coś jeszcze – karty bankomatowe należące do pokrzywdzonej osoby. To dzięki nim bez większych trudności znalazca tego niechlubnego skarbu, odnalazł właścicielkę do której należą przedmioty. Kobieta przyznała że jakiś czas temu jej dom został okradziony i nie kryła swojej radości z powodu odzyskania tych kilku drobnych pamiątek.

Kolejny raz jak widać często niepozorne działania doprowadzają do niezwykłych sytuacji i historii. Satysfakcja jaką myślę znalazca sejfu otrzymał za jego zwrot, była niezwykłą nagrodą… która długo pozostanie w jego pamięci.

Jako BONUS wstawiam „4 sejfy i bagnet” wyłowiony również na terenie UK magnesem przez Grocha i Jasia.

Identyczne magnesy o udźwigu od 180, 280, 480 i aż 1100 kg znajdziecie na naszym sklepie, do którego Was serdecznie zapraszam! Magnesy posiadają dwa uchwyty – górny i boczny, jeden wykorzystuje się łowiąc np. w studniach lub z mostu a drugi z brzegu.

Najlepsze magnesy neodymowe!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.