Na rynku w Dukli od końca października trwają prace rewitalizacyjne, obejmują one remont oraz odbudowę zabytkowych piwnic oraz remont elewacji w Browarze Dukla.

Na temat XVI-wiecznych piwnic przedproży pod rynkiem w Dukli było wiadomo już od dawna, teraz miasto chce zrobić z nich kolejną atrakcję turystyczną i udostępnić zwiedzającym. W ich wnętrzu mają być organizowane wystawy.

Na miejscu mają zostać wykonane nowe wejścia do piwnic od strony rynku, natomiast zamurowane zostaną istniejące wejścia od strony kamienic.

W trakcie prac usunięto kilka drzew, co nie spodobało się części mieszkańców. Według władz miasta było to jednak konieczne, korzenie miały rozsadzać zabytkowe sklepienia piwnic i przeprowadzona na miejscu ekspertyza wykazała konieczność usunięcia roślin.

Na miejscu prowadzony jest nadzór archeologiczny, jednak pojawiły się kontrowersje odnośnie przebiegu całego remontu. Na lokalnej grupie w internecie rozbrzmiała poważna burza z wieloma zarzutami, pod adresem archeologów i firmy budowlanej.

Zdjęcia: Krzysztof Wiśniewski

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.