Zestaw ucieczkowy zaprojektowany dla US Army do ukrycia w naturalnych otworach ciała…

0
Kadr z filmu "Pulp Fiction" z motywem ukrytego zegarka...

Zaprojektowany dla amerykańskich żołnierzy, przez Shomer Tec bardzo dyskretny pojemnik służący do przenoszenia w naturalnych otworach ciała zestawu narzędzi mogących pomóc w wydostaniu się z niewoli i przetrwania po ucieczce.

Moduł ucieczkowy Shomer Tec

Moduł nazywa się „Escape & Survival” został opracowany dla amerykańskiej jednostki wojskowej, ale może również stanowić ratunkowe urządzenie dla osób podróżujących w sposób niekonwencjonalny lub w niebezpiecznych rejonach.

Zestaw ten zapewnia skuteczne narzędzia umożliwiające ucieczkę z niewoli lub przed nią, a następnie przetrwanie. Wszystko to jest zawarte w specjalnym module uszczelniającym o przekroju owalnym, który został zaprojektowany w celu zapewnienia maksymalnych możliwości ukrycia, gdy zbliża się zagrożenie.

Czego to człowiek nie zrobi dla przetrwania?

Pomimo niewielkich rozmiarów, zawiera następujące elementy:
4 typy wytrychów, klucz do kajdanek, 2 rodzaje podkładek blokujących, piłę ratunkową z kevlaru, diamentową wędkę, krzesiwo, 3 woskowane zapłonniki z juty i ceramiczne żyletki. Nawet sam moduł jest elementem roboczym – jest frezowany z magnezu i tylną częścią ceramicznej żyletki można krzesać nim iskry. Dołączony jest również mały pakiet wazeliny (nie mieści się w module), do zastosowań, które obejmują pierwszą pomoc oraz stosowanie jako akcelerator ognia itp.
Wymiary: długość 81 mm, grubość 17 mm
Waga: 31 g (bez pakietu petrolatum).


Zdjęcie podobnego zestawy ucieczkowego i przetrwania stworzonego dla CIA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.