Zmarł Diego Maradona – legenda piłki nożnej

0
Legenda piłki nożnej Diego Maradona nie żyje

Jak podaje Argentyński portal Clarín, Diego Maradona zmarł dziś w wieku 60 lat. Taką samą informację podał portal as.com i ole.com.ar. Informacja nie jest jeszcze potwierdzona oficjalnie jednak mówi się że przyczyną miał być atak serca.

Według Clarín: Diego Armando Maradona zmarł w swoim domu w Tigre, gdzie osiadł po operacji z powodu krwiaka podtwardówkowego. W dniu dzisiejszym doznał zatrzymania krążenia i oddechu, podobno nie było sposobu go uratować. Świat sportu w żałobie. Diego Maradona miał 60 lat. Prezydent Argentyny ogłosił 3 dni żałoby narodowej.

Diego Armando Maradona (ur. 30 października 1960 w Lanús zm. 25 listopada 2020)– argentyński piłkarz i trener piłkarski. Nazywany także „El Diez” („Dziesiątka”) i „Pelusa” („Puszek”). Uważany za jednego z najlepszych graczy w historii tego sportu, został wybrany najlepszym zawodnikiem XX wieku, uzyskując 53% głosów w sondzie na oficjalnej stronie FIFA. Uzyskał trzecie miejsce w głosowaniu zrealizowanym przez członków Komisji Futbolowej FIFA i ludzi prenumerujących FIFA Magazine.

Diego Maradona w 1986 roku we Włoszech

Przez większość swojego życia Maradona zdobywał wielkie trofea zarówno z reprezentacją Argentyny, jak również z niektórymi klubami, w których grał. Z reprezentacją zdobył mistrzostwo świata w 1986, wicemistrzostwo na mundialu w 1990 i mistrzostwo na mistrzostwach świata juniorów w 1979. Najważniejsze trofea na poziomie klubowym zdobył grając w SSC Napoli, z którym zdobył Puchar UEFA oraz jedyne dwa tytuły mistrza Włoch w historii drużyny.

Po zakończeniu kariery sportowej, związał się z telewizją, przez prowadzenie programu La Noche del 10, emitowanego przez Canal 13 pod koniec 2005 roku. Był także wiceprezesem Comisión de Fútbol Atlético Boca Juniors od czerwca 2005 do sierpnia 2006 roku. Od 2008 do 2010 był selekcjonerem seniorskiej reprezentacji Argentyny, z którą wywalczył awans do Mistrzostw Świata 2010 w RPA, a w turnieju finałowym awansował do ćwierćfinału.

Wielu z nas dał wiele radości i emocji, zapisał się na stale w panteonie gwiazd sportu – niech mu ziemia lekką będzie.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.