Niecodzienne zgłoszenie wpłynęło do Nadleśnictwa Drewnica – szczątki niemieckiego żołnierza z okresu II wojny światowej zostały odkryte przez poszukiwacza, przy pomocy wykrywacza metali.

Jak przyznają pracownicy nadleśnictwa takiego zakończenia pracy się nie spodziewali. Dnia 24 czerwca, zaraz przed godziną 15:00 do placówki wpłynęła informacja o znalezieniu szczątków żołnierza niemieckiego.

Jak podaje Nadleśnictwo Drewnica, do odkrycia doszło zaraz nieopodal ich dawnej siedziby. Odkrycia dokonał poszukiwacz zajmujący się legalnym poszukiwaniem na terenie nadleśnictwa. Pracownicy przypominają że osoby chcące prowadzić takie poszukiwania na terenie należącym do Lasów Państwowych powinni uzyskać zgodę właściwego nadleśnictwa, a następnie konserwatora zabytków.

Hełm i szczątki niemieckiego żołnierza odkryte w lesie przez poszukiwacza fot. Nadleśnictwo Drewnica

We wskazanym miejscu przez detektorystę znaleziono hełm oraz guzik z munduru z okresu II wojny światowej. Hełm przykrywał jednak coś więcej – zwłoki niemieckiego żołnierza. O zaistniałej sytuacji zostały poinformowane właściwe organy.

Jak sugerują pracownicy Nadleśnictwa Drewnica, to niecodzienne odkrycie może mieć związek z pewnym wydarzeniem . Zostało ono dobrze udokumentowane i jest opisane w archiwum nadleśnictwa. Dotyczy pochówku kilkunastu niemieckich żołnierzy i nieszczęśliwego wypadku w wyniku którego od miny przeciwpiechotnej zginął syn sekretarza Nadleśnictwa, a pracujący w tamtym czasie gajowy został ciężko ranny. Miało to miejsce właśnie nieopodal poprzedniej placówki, przy której odkryto szczątki żołnierza.

Być może wkrótce poznamy więcej szczegółów na temat tego odkrycia i jego ewentualnego związku z opisaną historią sprzed lat.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza dla siebie? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.