Argentyńscy poszukiwacze skarbów planują wydobycie brytyjskiego okrętu który miał przewozić ładunek 1 mld funtów w złocie!

0

Argentyńscy poszukiwacze skarbów planują wydobycie brytyjskiego okrętu który miał przewozić ładunek 1 mld funtów w złocie! w przeliczeniu na dolary to ok. 1,25 mld $.

Statek o nazwie „Lord Clive” został zatopiony w 1762 roku podczas bitwy morskiej z Hiszpanami, podczas gdy jego kapitan Robert McNamara próbował odbić miasto Colonia del Sacramento.

Około 278 marynarzy poszło z nim na dno, a 78 osób załogi którzy uszli z życiem zostali na brzegu szybko osądzeni i straceni przez powieszenie. Bogactwo to wysłała do ameryki południowej Kompania Wschodnioindyjska, największa korporacja zrzeszająca kupców na świecie w tamtym czasie. Pieniądze miały posłużyć do podbicia kontynentu i wygrania prowadzonej wojny siedmioletniej.

Obecnie statek stanowi bardzo łakomy kąsek dla wszelkiego rodzaju „łowców wraków”, tych z pozwoleniami jak i tych bez. Tych drugich nie brakuje, przykładem może być wrak „Steuben” spoczywający w Bałtyku uznany za podwodną mogiłę, statek został zupełnie ogołocony. Nurkowie z Gdańska od lat załatwiali pozwolenia na jego eksplorację, gdy niedawno weszli do środka zobaczyli tylko ogołocony mostek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię