Argentyńscy poszukiwacze skarbów planują wydobycie brytyjskiego okrętu który miał przewozić ładunek 1 mld funtów w złocie!

0

Argentyńscy poszukiwacze skarbów planują wydobycie brytyjskiego okrętu który miał przewozić ładunek 1 mld funtów w złocie! w przeliczeniu na dolary to ok. 1,25 mld $.

Statek o nazwie „Lord Clive” został zatopiony w 1762 roku podczas bitwy morskiej z Hiszpanami, podczas gdy jego kapitan Robert McNamara próbował odbić miasto Colonia del Sacramento.

Około 278 marynarzy poszło z nim na dno, a 78 osób załogi którzy uszli z życiem zostali na brzegu szybko osądzeni i straceni przez powieszenie. Bogactwo to wysłała do ameryki południowej Kompania Wschodnioindyjska, największa korporacja zrzeszająca kupców na świecie w tamtym czasie. Pieniądze miały posłużyć do podbicia kontynentu i wygrania prowadzonej wojny siedmioletniej.

Obecnie statek stanowi bardzo łakomy kąsek dla wszelkiego rodzaju „łowców wraków”, tych z pozwoleniami jak i tych bez. Tych drugich nie brakuje, przykładem może być wrak „Steuben” spoczywający w Bałtyku uznany za podwodną mogiłę, statek został zupełnie ogołocony. Nurkowie z Gdańska od lat załatwiali pozwolenia na jego eksplorację, gdy niedawno weszli do środka zobaczyli tylko ogołocony mostek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.