Arsenał niewybuchów pod drogą woj. nr 993 – w sumie 260 pocisków artyleryjskich! (GALERIA)

0
niewybuchy pod drogą
260 pocisków pod drogą wojewódzką nr 993 fot. KPP Gorlice

W trakcie prac drogowych na odcinku drogi wojewódzkiej 993 w miejscowości Rodziele odkryto duży skład amunicji z okresu II wojny światowej. Policjanci zabezpieczyli znalezisko, a wezwany na miejsce patrol saperski znalazł kolejne niewybuchy.

Do całego zdarzenia doszło dziś (29.09.2020) kilka minut przed godziną 9.00 w miejscowości Rozdziele, w województwie małopolskim, w powiecie gorlickim. Pracownik firmy wykonującej roboty wzdłuż drogi wojewódzkiej 993 poinformował policjantów o tym, że podczas prowadzonych wykopów znalazł kilka pocisków. Przejazd na Duklę został zablokowany.

Prace zostały wstrzymane, a na miejsce skierowano policjanta z grupy rozpoznania minersko – pirotechnicznego, który potwierdził znalezisko. Z uwagi na zagrożenia wybuchem, podjęto decyzję o całkowitym zamknięciu ruchu drogowego na tym odcinku. Po przybyciu na miejsce saperów okazało się, że ziemia w tym miejscu skrywa kilkaset sztuk amunicji artyleryjskiej. Do godziny 14.00 saperzy wydobyli spod ziemi około 260 pocisków artyleryjskich.

W miejscu zdarzenia do nocy pracowali saperzy. Droga wojewódzka 993 w tym miejscu jest już przejezdna. Wcześniej policja kierowała ruch na drogi objazdowe.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza dla siebie? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.