Bez pomocy wykrywacza znalazł ponad tysiącletnią złotą ozdobę! (GALERIA)

0
Anglosaksoński koralik znaleziony bez wykrywacza nad Tamizą

Nasz rodak pracujący w Anglii wybrał się nad brzeg Tamizy, znalazł tam wyjątkową średniowieczną złotą ozdobę, która może liczyć ponad tysiąc lat!

Nasz rodak Mateusz Adamczyk mieszkający i pracujący na co dzień w Anglii dokonał odkrycia wyjątkowego skarbu. Wybrał się podczas przerwy w pracy nad Tamizę, do dziś sam nie wierzy w to co znalazł! Bez pomocy żadnych przyrządów po za swoim własnym okiem… odkrył datowany na 1000-1300 lat złoty anglosaksoński koralik, będący elementem biżuterii. Odkrycia dokonał w pobliżu Battersea Park w Londynie.

Spróbujcie sami zlokalizować ten interesujący zabytek na pierwszym zdjęciu – widzicie coś?

Na tym zdjęciu jest odkryty skarb, zapewne nie każdemu będzie dane go dostrzec.

Zapewne tylko niektóre wprawne oczy dostrzegły coś pomiędzy kamieniami, będąc dodatkowo w ruchu w cale nie jest to jeszcze bardziej łatwe…

Tak sobie leżał, złoty anglosaksoński koralik!

Tego niezwykłego odkrycia Mateusz dokonał niespełna dwa tygodnie temu, jednak z publikacją na jego temat czekaliśmy do momentu przekazania przedmiotu do archeologa w Museum of London. Spotkanie z wspomnianym urzędnikiem miało miejsce dwa dni temu. Po skontaktowaniu się drogą mailową i zobaczeniu zdjęcia znaleziska przez archeologa, bardzo szybko ustalił on termin tej wizyty w Muzeum.

Piękny złoty koralik zaraz po odkryciu na brzegu Tamizy przez Mateusza

Jak dodaje Mateusz, archeolog był pewien że spełnia on warunki przyjęcia i badania go pod kątem potencjalnego skarbu. W otrzymanym protokole wpisane jest że odkrył prawdopodobnie część biżuterii. Teraz jednak będzie musiał czekać minimum 6 miesięcy albo i więcej aż zakończą się badania i ewentualna procedura skarbowa. Po której odkrywca może liczyć na nagrodę wynoszącą 100% wartości znalezionego skarbu.

Jak widać nad Tamizą nawet bez wykrywacza można „zaszaleć” i znaleźć prawdziwe cuda. Co dopiero posiadając sprzęt i specjalne zezwolenie od Królowej na takie „profesjonalne” poszukiwania. Każdy nawet nie będąc obywatelem Wielkiej Brytanii może za 80 funtów wykupić na 3 lata takie pozwolenie. Poszukiwania nad Tamizą ograniczają pewne zasady, jak np. głębokość do której można grzebać w linii brzegowej… oraz najbardziej chyba przypływy i odpływy, które są mocno uzależnione od aktywności księżyca.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty!

Nowy Rutus Atrex
Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.