Jak poinformowała za pośrednictwem swojej strony Lubelska Krajowa Administracja Skarbowa – wspólnie z Nadbużańską Strażą Graniczną udaremnili próbę przemytu zabytków archeologicznych na granicy w Hrebennem.

Skonfiskowany towar przez granicę próbował przemycić kierowca ciężarówki. Ukrył je w swojej kabinie pojazdu. W trakcie wyjaśniania zajścia o zabytki ukrył w kabinie pojazdu, teraz zostało przeciwko niemu wszczęte postępowanie skarbowe. Mężczyzna jednak tłumaczył się że przedmioty nie należą do niego, miał jedynie dostarczyć paczkę.

Co dokładnie za 'zabytki’ przewoził zatrzymany kierowca? – Były to m.in. ceramiczne naczynia i ich fragmenty, ciężarek tkacki, toporki i elementy narzędzi kamiennych jak chociażby wykorzystywanych jako przedmiot tnący krzemienne wióry. Dużą część zabezpieczonych obiektów specjaliści datują na epokę neolitu. W sumie mężczyźnie skonfiskowano 463 niezgłoszonych do kontroli zabytków.

Pochodzące z legalnego źródła SREBRNE MONETY jak i preparat do ich czyszczenia znajdziecie w naszym sklepie!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza dla siebie? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po kod rabatowy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.