Jak poinformowała za pośrednictwem swojej strony Lubelska Krajowa Administracja Skarbowa – wspólnie z Nadbużańską Strażą Graniczną udaremnili próbę przemytu zabytków archeologicznych na granicy w Hrebennem.

Skonfiskowany towar przez granicę próbował przemycić kierowca ciężarówki. Ukrył je w swojej kabinie pojazdu. W trakcie wyjaśniania zajścia o zabytki ukrył w kabinie pojazdu, teraz zostało przeciwko niemu wszczęte postępowanie skarbowe. Mężczyzna jednak tłumaczył się że przedmioty nie należą do niego, miał jedynie dostarczyć paczkę.

Co dokładnie za ‚zabytki’ przewoził zatrzymany kierowca? – Były to m.in. ceramiczne naczynia i ich fragmenty, ciężarek tkacki, toporki i elementy narzędzi kamiennych jak chociażby wykorzystywanych jako przedmiot tnący krzemienne wióry. Dużą część zabezpieczonych obiektów specjaliści datują na epokę neolitu. W sumie mężczyźnie skonfiskowano 463 niezgłoszonych do kontroli zabytków.

Pochodzące z legalnego źródła SREBRNE MONETY jak i preparat do ich czyszczenia znajdziecie w naszym sklepie!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza dla siebie? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po kod rabatowy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię