Tym razem na prawdziwy arsenał broni i amunicji natrafili lubelscy policjanci. Jest to ciąg dalszy akcji po zatrzymaniu 33-latka, który uzbrojony w granat i pistolet sterroryzował swoją babcię gdy nie chciała oddać mu pieniędzy. W odkrytej skrytce policjanci zabezpieczyli 35 sztuk broni długiej, 10 sztuk broni krótkiej i ok. 7 tysięcy sztuk amunicji różnego kalibru, 200 elementów broni, w tym lufy, zamki i komory zamkowe, dodatkowo znaleziono uzbrojony granat i substancje chemiczne. Policja oszacowała wartość zajętego arsenału na ponad 200 tys. zł.

Cała historia zaczęła się gdy 33-letni mieszkaniec gminy Bełżyce zatrzymany został w poniedziałek wieczorem. Mężczyzna przyszedł do domu swojej babki mieszkającej w dzielnicy LSM z uzbrojonym granatem oraz pistoletem. Żądając od niej 20 tys. zł, groził wysadzeniem się w powietrze. Konieczne było podjęcie ewakuacji bloku.

W związku z zatrzymaniem mężczyzny rozpoczęły się intensywne czynności operacyjne. Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie i Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z Samodzielnego Pododdziału Kontrterorystycznego Policji w Lublinie dokonali sprawdzeń kolejnych adresów, na terenie gminy Bełżyce oraz w powiecie łęczyńskim, gdzie mógł przechowywać materiały wybuchowe i broń palną. Jak się okazało w domku letniskowym na terenie gminy Ludwin policjanci natrafili na prawdziwy arsenał. Mężczyzna ukrył wszystko pod podłogą jednego z pomieszczeń. W związku z tym w działania włączono biegłego z laboratorium kryminalistycznego KWP w Lublinie oraz policjantów z komendy w Łęcznej, którzy wsparli zabezpieczenie.

Łącznie policjanci ujawnili 35 sztuk broni długiej, w tym karabin snajperski, 10 sztuk broni krótkiej, blisko 200 sztuk istotnych elementów broni, w tym zamki, komory zamkowe, lufy. Dodatkowo mężczyzna był w posiadaniu około 7 tys. sztuk amunicji różnego kalibru, 20 zapalników do granatów oraz substancji chemicznych niewiadomego pochodzenia. Czarnorynkową wartość znaleziska policjanci szacują na kwotę co najmniej 200 tys. zł. Na poczet przyszłej kary kryminalni zabezpieczyli już blisko 30 tys. zł.

Zatrzymany przez policję 33-latek fot. policja.gov.pl

33-latek dzisiaj został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe, gdzie usłyszy zarzuty związane z nielegalnym posiadaniem broni i materiałów wybuchowych, spowodowania bezpośredniego niebezpieczeństwa oraz usiłowaniem wymuszenia rozbójniczego. Śledczy wnioskować będą o tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Może mu grozić kara do 10 lat więzienia.

K.G.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza dla siebie? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

3 KOMENTARZE

    • To jest broń używana przez snajpera, który może być po wyborowej… ale nie musi, w przeciwieństwie do strzelca wyborowego.
      XD

  1. A można to było jakoś wykorzystać zgodnie z przeznaczeniem sejm, policja (milicja) może by wtedy nabrali trochę respektu do narodu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.