Bardzo smutna wiadomość dla fanów programu „Było, nie minęło – Kronika zwiadowców historii” po 20 latach od premiery program ma zostać zlikwidowany.

Niestety ale w dniu dzisiejszym (28.02.2024) za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowano o zakończeniu prowadzenia programu „Było, nie minęło – Kronika Zwiadowców Historii”. Nie znam powodów tej decyzji, choć od wielu miesięcy trwa dziwne zacieranie naszej historii – wystarczy spojrzeć na najnowsze zmiany w programie nauczania. Wyrażam jednak ogromny żal, że tak pozytywny program, przez lata pionierski i jedyny w swoim rodzaju, czyniący tyle dobra i niezwykle edukujący ma się nagle zakończyć. Nie wiem czy to nieodwołalna decyzja, jednak może warto stworzyć jakąś petycję.


//EDIT: Dziś (29.02.2024) po godzinie 14:00 udało mi się porozmawiać z Panem Adamem Sikorskim, który twierdzi że informacja podana na stronie jest nie do końca prawdziwa, sugerował nawet że ktoś się podszył i rozpowszechnia celowo taką informację. Program co prawda przez restrukturyzację w TV może zmienić swoją formę, jednak w ten czy inny sposób… pod tą czy inną nazwą ma przetrwać. Dobry humor rozmówcy nie wskazywał nic jakoby miał być to całkowity koniec z programem!

Ja wraz z prowadzącym program Adamem Sikorskim

Było, nie minęło – Kronika zwiadowców historii – był to program telewizyjny o tematyce historyczno-eksploracyjnej. Program był emitowany co tydzień w TVP Info (wcześniej w TVP3) od 2004 do 2013 w soboty o godz. 15:00. Od 2014 nowe odcinki programu emitowane były od 28 lutego 2014 w TVP Historia oraz od 2 marca w TVP 3. Program prowadził Adam Sikorski. Program kontynuował cykl reportaży: „Ocalić… od zapomnienia”, emitowanych na antenie TVP3 w latach 2002–2004.

Kończy się pewna epoka. Osobiście miałem przyjemność kilkakrotnie występować w programie jak i poznać prowadzącego Adama Sikorskiego, każdy kto w jakiś sposób zetknął się z BNM wie jak wielka będzie to strata dla naszej kultury i dziedzictwa, oraz edukacji.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkimonety i wiele innych – zapraszamy!

4 KOMENTARZE

  1. „[…] udało mi się porozmawiać z Panem Adamem ” – moje gratulacje! Mało komu się to udaje. Gaduła z niego niespożyty, co mnie niesamowicie wpienia w jego filmach. Ale szacun za jego teksty do Cienia wielkiej góry i Przechodniem byłem między wami.

    • Straszny jest. Spróbowałem obejrzeć kilka razy, ale strasznie irytuje mnie ten facet. Nie daje dojść rozmówcy do słowa, żąda jakieś pytanie i po trzech- czterech słowach przerywa bo ON MUSI powiedzieć swoje. Wiedzę może i ma, ale z innym prowadzącym program byłby o niebo lepszy. W tej chwili to jest materiał promocyjny jednego gościa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.