Budowlańcy burzyli dom, ze ściany wypadł słynny pistolet „Luger”

5
Budowlańcy wyburzali dom, ze ściany wypadł niemiecki pistolet P08 Parabellum fot. policja.gov.pl

Budowlańcy w trakcie rozbiórki znaleźli niemiecki pistolet P08 Parabellum z I Wojny Światowej. Zabytkowa broń była ukryta w ścianie jednego z budynków przy ulicy Kościuszki w miejscowości Zator.

Pracownicy budowlani prowadzący prace rozbiórkowe natychmiast o swoim odkryciu poinformowali policję. Policjanci z komisariatu w Zatorze zabezpieczyli przedwojenny niemiecki pistolet. Ukrytego w ścianie „Lugera” z 1918 roku znaleźli pracownicy prowadzący rozbiórkę domu jednorodzinnego.

Do odnalezienia broni sprzed ponad stu lat doszło w Zatorze na terenie jednej z posesji przy ulicy Kościuszki. Pracownicy prowadzący rozbiórkę starego przedwojennego budynku, w jednej ze ścian domu znaleźli pistolet. O nietypowym znalezisku natychmiast powiadomili policję. W trakcie czynności na miejscu policjanci zabezpieczyli broń, którą okazał się samopowtarzalny pistolet P08 Parabellum, wyprodukowany w fabryce Erfurt w 1918 roku. Potocznie pistolet ten nazywany jest „Luger” od nazwiska austriackiego konstruktora. Nazwa „Parabellum” pochodzi od łacińskiego powiedzenia „si vis pacem, para bellum” – jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny.

Tak miał wyglądać zaraz po znalezieniu, zdjęcie z facebook’a

Pistolet został zabezpieczony przez policję w celu przeprowadzenia ekspertyzy przez biegłego z zakresu badania broni oraz balistyki. Taką procedurę przechodzi każdy znaleziony egzemplarz broni w naszym kraju, ma ona wykluczyć czy nie był użyty w przestępstwie.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza dla siebie? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

5 KOMENTARZE

  1. Czy z takiego pistoletu da się strzelać? Ekspertyza biegłego jest potrzebna jak śnieg w Maju. Chyba ,że chodzi o tożeby dać ekspertowi zarobić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.