Czeski humor okazuje się bezlitosny – postanowili upomnieć się o Kaliningrad… a dokładnie o Królewiec. Dziś już szerokim echem odbija się akcja petycji w sprawie jego aneksji.

„Królewiec wcielony do Czech” lub „Królewiec anektowany” brzmią nagłówki w internecie. Czesi postanowili zakpić z Rosji i wnieśli petycję w sprawie Kaliningradu.

„Kaliningrad, po czesku znany również jako Královec, to rosyjskie miasto, które zostało założone na cześć króla czeskiego Przemysła Ottokara II. W czasie swojego istnienia miasto należało do Prus, Polski, Niemiec, a obecnie Rosji. Uważamy, że Rosja zbyt długo bawiła się z Kaliningradem i nadszedł czas, aby ponownie odesłać go w nowe ręce. A skoro miasto zostało założone na cześć króla czeskiego, powinno przejść w ręce prawowitego właściciela. Mamy niepowtarzalną okazję do rozszerzenia terytorium Czech i wreszcie uzyskania dostępu do morza. Dlatego domagamy się od rządu Republiki Czeskiej wysłania czeskich żołnierzy do Kaliningradu, ogłoszenia referendum, które zakończy się wynikiem 98 proc. za przystąpieniem do Czech, a następnie aneksji Kaliningradu i zmiany jego nazwy na Královec” – przekonują Czesi w swojej petycji

Można powiedzieć że Czesi walczą o swój dostęp do morza… póki co fikcyjnie lecz poziom trollowania osiągnął już skalę narodową. Jedna z krajowych stacji telewizyjnych podała również prognozę pogody dla Królewca. Planowane są też połączenia kolejowe i lotnicze. Oczywiście tłem całej akcji są podobne akcje, które od lat prowadzi Rosja. Zaczynając, w 2014 roku, gdy przez aneksję przejęto Krym – część Ukrainy. Podobnie teraz identyczne działania prowadzą Rosjanie na wschodzie Ukrainy.

W zakończonym fikcyjnym referendum „97.9% mieszkańców Kaliningradu zdecydowało się połączyć z Czechami i zmienić nazwę Kaliningradu na Královec.” – czytamy na oficjalnej stronie Czeskiego Królewca

Jakby tego było mało „Czeski Królewiec” ma więc nie tylko już swoją oficjalną stronę na Twitterze, ale również i promującą odwiedziny tego miasta stronę https://visitkralovec.cz oraz specjalny hasztag #VisitKralovec.

Nam natomiast bardzo podoba się inna „pod akcja” na profilu „Czeskiego Królewca” z hasztagami #NebuďmeLakomí i #NieBądźmySkąpi w której jeden z Czechów wyjaśnia „Nie dajmy się zaślepić chciwością, bądźmy hojni.” i prosi by całą sprawę konsultować również z Polakami, bo część tego terenu powinna przypaść nam. 😉

Co sądzicie o żarcie naszych sąsiadów?

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!


1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.