Zbierał militaria… policja w domu znalazła TNT!

0
TNT zabezpieczone przez policję fot. policja.pl

Policjanci z wydziału kryminalnego w Mińsku Mazowieckim, otrzymali informację że w jednym z mieszkań na terenie ich miasta przetrzymywane są materiały niebezpieczne. Policjanci wspólnie z kolegami z komendy stołecznej przeszukali wytypowane mieszkanie, w wyniku czego zatrzymano 18-latka pod zarzutem posiadania nielegalnie amunicji i materiałów wybuchowych.

Przedmioty zabezpieczone przez policję fot. policja.pl

W jednym z pomieszczeń lokalu zabezpieczyli 3 kostki trotylu o wadze ok. 0,5 kg., pocisk pancerny oraz kilkanaście sztuk naboi i sporo łusek.
Jak ustalili policjanci, mężczyzna należał do grupy zajmującej się zbieraniem militariów. Tłumaczenie jednak nie dotarło do mundurowych i domowy „arsenał” trafił do policyjnego magazynu, a 18-latek na komendę.


Przedmioty zabezpieczone przez policję fot. policja.pl

Młodemu chłopakowi zostały przedstawione zarzuty nielegalnego posiadania materiałów wybuchowych i amunicji. Sprawca przyznał się do zarzucanego mu czynu i poddał się dobrowolnie karze roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz karze grzywny. 18-latek został także zobowiązany do pokrycia kosztów postępowania sądowego, a jego dalsze zachowanie będzie nadzorował przyznany mu kurator sądowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię