Zbierał militaria… policja w domu znalazła TNT!

TNT zabezpieczone przez policję fot. policja.pl

Policjanci z wydziału kryminalnego w Mińsku Mazowieckim, otrzymali informację że w jednym z mieszkań na terenie ich miasta przetrzymywane są materiały niebezpieczne. Policjanci wspólnie z kolegami z komendy stołecznej przeszukali wytypowane mieszkanie, w wyniku czego zatrzymano 18-latka pod zarzutem posiadania nielegalnie amunicji i materiałów wybuchowych.

Przedmioty zabezpieczone przez policję fot. policja.pl

W jednym z pomieszczeń lokalu zabezpieczyli 3 kostki trotylu o wadze ok. 0,5 kg., pocisk pancerny oraz kilkanaście sztuk naboi i sporo łusek.
Jak ustalili policjanci, mężczyzna należał do grupy zajmującej się zbieraniem militariów. Tłumaczenie jednak nie dotarło do mundurowych i domowy „arsenał” trafił do policyjnego magazynu, a 18-latek na komendę.


Przedmioty zabezpieczone przez policję fot. policja.pl

Młodemu chłopakowi zostały przedstawione zarzuty nielegalnego posiadania materiałów wybuchowych i amunicji. Sprawca przyznał się do zarzucanego mu czynu i poddał się dobrowolnie karze roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz karze grzywny. 18-latek został także zobowiązany do pokrycia kosztów postępowania sądowego, a jego dalsze zachowanie będzie nadzorował przyznany mu kurator sądowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.