Piwnica odkryta w Słupsku – pierwsze wejście od wojny! (Galeria + FILM z eksploracji)

0
Przedwojenne piwnice odkryte w Słupsku
Przedwojenne piwnice odkryte w Słupsku fot. Słupskie Stowarzyszenie Eksploracyjno-Historyczne "Gryf"

Ma pochodzić nawet z XVI wieku, piwnica przedwojennej kamienicy odkryta pod obecną ulicą Mikołajską w śródmieściu Słupska. Koniecznie zobaczcie nagranie z pierwszego wejścia do niej od 75 lat i sprawdźcie co udało się w środku znaleźć.

Archeologów z Glesum w trakcie badań wsparło Słupskie Stowarzyszenie Eksploracyjno-Historyczne „Gryf”. Podczas prac natrafiono na piwnice starych kamienic i fundamenty, budynki te spłonęły w marcu 1945 roku. Jedna z piwnic była magazynem Hotelu lub winnicą, wytwórnia octu, piwa lub atramentu. Jak więc widać możliwości jest całkiem sporo. Piwnice zostały już wstępnie oczyszczone, więc może uda się odkryć jeszcze coś więcej.

Prawdopodobnie są to piwnice pod budynkami, przy nieistniejącej już dziś ulicy Mittelstrasse (pol. Środkowej). Były to kamienice numer 9 i 10. Prowadzone tam badania wyprzedzają budowę placu zabaw, który powstanie właśnie w tym miejscu, pomiędzy stojącymi tam dziś blokami. Wykopaliska mają potrwać tam jeszcze kilka tygodni.

Na miejscu odkryto sporo ciekawych przedmiotów, w tym m.in. monety, przyrząd do mycia butelek, stojaki lub skrzynie na butelki, fragmenty porcelany i dużo więcej. Musicie jednak sami zobaczyć i poczuć klimat eksploracji obiektu w którym nikt nie był od 75 lat! Zapraszam Was do filmu i subskrypcji mojego kanału na YT, gdzie wkrótce będzie się działo!

Zdjęcia i film: Słupskie Stowarzyszenie Eksploracyjno-Historyczne „Gryf”

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza dla siebie? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.