Czasem niektóre legendy o tajemniczych tunelach, okazują się być prawdą. Odkryto podziemny korytarz łączący bazylikę z klasztorem w Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej.

Na Górze Zamkowej(Górce Katedralnej) w Chełmie odkryto tunel łączący bazylikę z Klasztorem Bazylianów w Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej. Obecnie jest zabezpieczany, od przyszłego roku ma zostać udostępniony dla zwiedzających krypty.

Archeolodzy dodają, że pierwszy raz „na trop” tunelu wpadli już kilka lat temu, gdy prowadzili prace eksploracyjne w kryptach. „Skuwaliśmy ścianę, szukaliśmy go i w końcu trafiliśmy. Był zamurowany” – przyznają naukowcy.

Odkopany tunel jest najprawdopodobniej ciepłowniczy. Dawne podziemne przejście prowadzi z zakrystii do wspomnianych krypt. „W planach jest wykorzystanie tunelu w celach turystycznych” – informuje chełmski ratusz. – Trwają obecnie prace nad odrestaurowaniem go i połączeniem z udostępnionymi już do zwiedzania kryptami. Na ten moment udało się odtworzyć jego ściany i sklepienie.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza dla siebie? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.