Dolnośląskie. Policja zatrzymała człowieka z wykrywaczem na polu

11
Policja w Ząbkowicach Śląskich zatrzymała mężczyznę za "poszukiwanie skarbów". Zdjęcie poglądowe.

Na jednym z pól w Ząbkowicach Śląskich, policjanci zatrzymali 26-letniego chłopaka z wykrywaczem. Miał bez odpowiedniej zgody „poszukiwać skarbów”.

– Poszukiwanie zabytków bez zezwolenia jest od dwóch lat przestępstwem zagrożonym karą więzienia – przypomina policja.

Funkcjonariusze ustalili że 26-latek nie uzyskał pozwolenia na poszukiwania zabytków przy użyciu wykrywacza metali od wojewódzkiego konserwatora zabytków. Mężczyzna został zatrzymany, a po złożeniu wyjaśnień zwolniony.

Policja przypomina że od 1 stycznia 2018 jest to nie jak wcześniej wykroczenie a przestępstwo zagrożone karą więzienia nawet do lat 8(sic!).

Jeśli jesteście ciekawi jak takie pozwolenie zdobyć zapraszam Was na mój film w serwisie YouTube gdzie omawiam ten temat. Jeśli jesteście zainteresowani jak wyglądają takie poszukiwania z wykrywaczem to również zapraszam was serdecznie na kanał YouTube ‚Zwiadowca Historii’.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza dla siebie? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

11 KOMENTARZE

  1. Tutaj jest cały szereg nieścisłości – on poszukiwał, czy oskarżono go o poszukiwanie, nie posiadał zgody WKZ i właściciela gruntu, czy miał zgodę właściciela a z uwagi, na oskarżenie które padło pod jego adresem stwierdzono, że nie posiadał wymaganej prawem zgody ? Skoro zwolniono go po złożeniu wyjaśnień – coś słabe były podstawy tego zatrzymania.

    • No chodził z wykrywaczem i o poszukiwanie zabytków go oskarżono, skoro wypuścili go pierwszego dnia to zapewne się do tego niepotrzebnie przyznał…

  2. Smiech na sali. W Polsce dalej zascianek i myslenie jak za czasow PRL. Zakazemy to nie beda szukac. Beda tylko nikt o tym nie bedzie wiedzial, a co zostanie znalezione uplynni sie u naszych zachodnich sasiadow. Zamiast pozwolic szukac jednoczesnie aby prawo pierwokupu mialo panstwo za cene rynkowa to mysla ze zakazem problem zniknie. Nie zniknie, tak jak z narkotykami, panstwo poprostu nie bedzie mialo kontroli a co cenniejsze to znajdzie nabywcow na zachodzi.

  3. Jebana propaganda i tyle , nigdy nie wiadomo co się wykopie i co jest zabytkiem więc z kąd mamy wiedzieć co jest tym cholernym zabytkiem a co nie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.