Kielczanin przywiązał psa do samochodu i groził bronią… w domu miał mały arsenał

6
Pistolet samopowtarzalny Sa vz.26 i broń zabezpieczona u mieszkańca Kielc fot. policja.gov.pl

Mundurowi z Komisariatu Policji w Solcu – Zdroju otrzymali wczoraj zgłoszenie że mieszkaniec Kielc miał grozić innemu mężczyźnie bronią palną. Policjanci natychmiast podjęli interwencję i wysłali na miejsce patrol. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli legendarny pistolet „Vis” wraz z magazynkiem i 5 sztukami amunicji. Ze względu na fakt, że pomiędzy zgłaszającym, a kielczaninem doszło do przepychanek, ten ostatni został przewieziony do szpitala.

Pistolet VIS zabezpieczony w trakcie interwencji policyjnej fot. policja.gov.pl

Dopiero wczoraj pisałem o kilku sztukach broni odkrytej w Kielcach w trakcie porządków i przekazanej na policję.

W tej sprawie stróże prawa podczas przeszukania miejsca zamieszkania również mieszkańca Kielc… zabezpieczyli kolejne egzemplarze broni palnej. Sprawa rozpoczęła się od tego że wczoraj soleccy policjanci zostali wezwanie na interwencję na terenie tej gminy. 41 – letni mieszkaniec gminy Solec – Zdrój informował, że jakiś mężczyzna groził mu bronią. Jak ustalili policjanci, zaczęło się od nieporozumień związanych z psem zgłaszającego.

W 65 – letni mieszkaniec Kielc miał przywiązać psa 41 – latka do swojego samochodu. Na tym tle wywiązała się sprzeczka, podczas której kielczanin wyciągnął przedmiot przypominający broń krótką i mierzył z niego do zgłaszającego. W pistolecie „Vis” był magazynek, w którym znajdowało się 5 sztuk amunicji. Mundurowi w pojeździe znaleźli jeszcze jeden magazynek, a w nim 8 naboi. Mieszkaniec Kielc, ze względu na uraz odniesiony podczas szarpaniny został przewieziony do szpitala.

Jeszcze tego samego dnia, buscy policjanci pojechali do Kielc na przeszukanie. Tam w miejscu zamieszkania 65 – latka znaleźli rewolwer pneumatyczny, broń pneumatyczną z lunetą, pistolet „CZ” wraz z magazynkiem, pistolet samopowtarzalny Sa vz.26 produkcji czeskiej bez znaków identyfikacyjnych z pasującym do niego metalowym walcem przypominającym tłumik, cztery magazynki zapakowane w parciany futerał oraz prawie 850 sztuk różnego rodzaju amunicji.

Broń znaleziona w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania Kielczanina fot. policja.gov.pl

Śledczy będą wyjaśniać pochodzenie zabezpieczonych rzeczy. Przekażą je do dalszej ekspertyzy w celu potwierdzenia, czy ta broń palna nie była użyta do przestępstwa. Za posiadanie broni bez wymaganego zezwolenia grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.   

Pistolet VIS zabezpieczony w trakcie interwencji policyjnej fot. policja.gov.pl
Pistolet CZ znaleziony w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania Kielczanina fot. policja.gov.pl

6 KOMENTARZE

  1. „broń pneumatyczną z lunetą”
    Czy czasem nie jest to zwykła wiatrówka? Tzn. o energii wylotowej pocisku mniejszej niż 17 J?

    • Pewnie masz racje i jest to zwykła wiatrówka poniżej 17J ale policja nie może się opierać na „może”. Policjanci nie są ekspertami i nie mają sprzętu do mierzenia energii pocisku zatem procedura wymaga by ocenił to rzeczoznawca. Tak czy owak to niczego w położeniu tego pana nie zmienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.