Kopał na podwórku i znalazł ciekawą buteleczkę po Rheumasn z 1936 roku

0
Znalazł w ogrodzie przedwojenną niemiecką butelkę po Rheumasn

„Cześć, kopałem dziurę na podwórku pod oczko wodne i trafiłem niemiecką butelkę z dziwnym płynem o zapachu ziołowym” – z takim dopiskiem podesłano do redakcji zdjęcie.

W tej zmyślnej buteleczce był jeszcze słynny Rheumasn, środek na reumatyzm. Produkował ją jeszcze przed wojną Dr. Rudolf Reiss, na terenie Rheumasan- u. Lenicet-Fabrik w Berlinie.

Przedwojenny lek na reumatyzm Rheumasn

Jest to znalezisko Kamila spod Wrocławia, takie znaleziska na Dolnym Śląsku nie powinny oczywiście dziwić – jednak wciąż kryją się za nimi jakieś historie i są myślę ciekawe.

Był to bardzo popularny lek i powstało z jego udziałem sporo reklam w tym na popularnych w tamtym czasie pocztówkach. Właśnie stąd dziś wiadomo m.in. że ten powstał przed 1936 rokiem w Berlinie.

Pochodzące z legalnego źródła SREBRNE MONETY jak i preparat do ich czyszczenia znajdziecie w naszym sklepie!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza dla siebie? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię