Kopał na podwórku i znalazł ciekawą buteleczkę po Rheumasn z 1936 roku

0
Znalazł w ogrodzie przedwojenną niemiecką butelkę po Rheumasn

„Cześć, kopałem dziurę na podwórku pod oczko wodne i trafiłem niemiecką butelkę z dziwnym płynem o zapachu ziołowym” – z takim dopiskiem podesłano do redakcji zdjęcie.

W tej zmyślnej buteleczce był jeszcze słynny Rheumasn, środek na reumatyzm. Produkował ją jeszcze przed wojną Dr. Rudolf Reiss, na terenie Rheumasan- u. Lenicet-Fabrik w Berlinie.

Przedwojenny lek na reumatyzm Rheumasn

Jest to znalezisko Kamila spod Wrocławia, takie znaleziska na Dolnym Śląsku nie powinny oczywiście dziwić – jednak wciąż kryją się za nimi jakieś historie i są myślę ciekawe.

Był to bardzo popularny lek i powstało z jego udziałem sporo reklam w tym na popularnych w tamtym czasie pocztówkach. Właśnie stąd dziś wiadomo m.in. że ten powstał przed 1936 rokiem w Berlinie.

Pochodzące z legalnego źródła SREBRNE MONETY jak i preparat do ich czyszczenia znajdziecie w naszym sklepie!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza dla siebie? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.