Kości na polach w Radkowie! 11 lat temu ktoś obiecał się tym zająć…

0
Ludzkie kości w rozgrzebanej ziemi w Radkowie

Sprawa rozgrzebanego cmentarza prawosławnego w Radkowie była głośna 11 lat temu, już wtedy obiecano zająć się problemem. Dziś zaniepokojona mieszkanka znów udokumentowała w trakcie spaceru ludzkie kości na powierzchni ziemi.

Problem dotyczący zdewastowanego cmentarza w Radkowie pierwszy raz dotarł do opinii publicznej w 2009 roku. Stało się to za sprawą rozkopania ciężkim sprzętem wzgórza w celu pozyskania ziemi potrzebnej do budowy drogi. Jak się okazało w powstałej skarpie znajdowały się ludzkie szczątki, a część zabranej ziemi zawierała pochówki z rozkopanego dawnego cmentarza.

Radków to niewielka miejscowość w gminie Telatyn, dawniej na jej terenie była cerkiew prawosławna przy której ulokowany był cmentarz. Po świątyni nie pozostał już ślad – nie przetrwała próby czasu i wojny. Cmentarz i znajdujące się na nim szczątki jednak mimo wcześniejszych zapewnień wójta gminy Telatyn oraz interwencji prawosławnych duchownych z Zamościa wciąż jest bezczeszczony.

Pani Anna Roci która poinformowała nas o sytuacji i podesłała zdjęcia a o całej sprawie zawiadomiła już policję. Służby szybko zareagowały na zgłoszenie oraz zorganizowały wizję lokalną, spisano dane Pani Anny i nakazano czekać na odzew. Myślę, że warto nagłośnić sprawę by tym razem ktoś należycie się tym zajął – zabezpieczył szczątki lub je ekshumował i zapewnił należny spokojny pochówek.

Pochodzące z legalnego źródła SREBRNE MONETY jak i preparat do ich czyszczenia znajdziecie w naszym sklepie!

Sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.