Na terenie całego kraju jest wciąż wiele miejsc gdzie wystarczy tylko ruszyć ziemią aby natrafić na relikty przeszłości. Przekonał się o tym mieszkaniec Kotliny Kłodzkiej, który podczas prac porządkowych znalazł przypadkiem niemiecki granatnik przeciwpancerny z ładunkiem kumulacyjnym.

Do tego niecodziennego odkrycia doszło w piątek (20.03.2020), znalazca natychmiast powiadomił służby. Na miejscu zjawił się patrol policji, który po stwierdzeniu zagrożenia wezwał saperów. Policjanci zabezpieczyli teren i pilnowali go do następnego dnia.

Wczorajszego dnia (w sobotę) po godzinie 9:40 przyjechał wojskowy patrol saperski i zabrał znalezisko. Dodatkowo przeszukali teren przy pomocy wykrywaczy i znaleźli jeszcze granat, który również zabrali w celu bezpiecznej neutralizacji na poligonie.

Odkryty w trakcie porządkowania podwórza przedmiot to nic innego jak panzerfaus (pancerfaust), pochodzący z II Wojny Światowej niemiecki bezodrzutowy granatnik przeciwpancerny jednorazowego użytku. Panzerfaust jako indywidualna broń przeciwpancerna był zgodnie z zamierzeniami bronią tanią, łatwą w produkcji, prostą w użyciu i dzięki wykorzystaniu ładunku kumulacyjnego – niezwykle skuteczną.

W przypadku odkrycia podobnego przedmiotu zalecamy zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa, zabezpieczenie miejsca przed osobami trzecimi oraz wezwanie odpowiednich służb.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza dla siebie? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

1 KOMENTARZ

  1. Mi to wygląda jakby on leżał tuż pod powierzchnią czyli wnioskuje, że ktoś go rzucił w te krzaki gdzie następnie stopniowo nawiewało na niego piasku. Po latach chłop chciał wyrównać podwórek i go wyorał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.